LogiTech QuickCam Pro 9000

Vážení přátelé,
kdysi jsem tuhle kamerku nějak téměř použitelně rozběhl nějakým příkazem v konsoli, už ani nevím, jestli by se to dalo použít třeba na Skype.
Konsole píše:
[jin@private ~]$ lsusb
Bus 001 Device 002: ID 046d:0990 Logitech, Inc. QuickCam Pro 9000
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
[jin@private ~]$

Zkusil jsem program Guvcview (rada z ubuntího fóra), ale ten spadl dřív, než uviděl kameru; anebo z leknutí, co je to za sratý šrot.
Je zapotřebí nějak natáhnout driver?

Co jsem se dočetl, tak by měla kamera fungovat out-of-box, ale prý kvůli chybě ve firmwaru zařízení, je pod určitými konfiguracemi v Linuxu nestabilní, proto možná ten pád Guvcview.
Já používám na zkoušení webkamery Cheese. Případně zkoušel jsi, jestli funguje přímo ve Skype?

Cheese OK.
Skype se instaluje downloadem ze http://www.skype.com/cs/download-skype/skype-for-linux/, nicméně pro 64bit obecně (mám fc18.x86_64) tam chybí, bo to je u skype jedno? Bojim, bojim; a hledal jsem info, zda ano či ne - nenašel.

32-bitový Skype v 64-bitovém systému funguje bez problémů. Sám jsem ho včera instaloval :slight_smile: Akorát si to nainstaluje 32-bitové závislosti, takže některé knihovny můžou být v systému dvakrát. Myslím ale, že Skype si stejně všechno tahá s sebou v tom jednom balíčku. Zkráceně: prostě to funguje :slight_smile:

Díky J., jdu na to. Nicméně by tuto skutečnost chtělo zdůraznit ve wiki (já edit wiki ještě neumím - lama) :wink:

Pokud se neco nezmenilo tak bohuzel i tzv. 64b skype potrebuje 32b knihovny, jen je musis nainstalovat rucne - je to paskvil (pod timto slovem to mozna i na foru najdes).