LiveUSB česky, s kodeky, flash a uložením nastavení.

Zdravím a mám prosbu o navedení správným směrem. Byl jsem požádán, zda bych neudělal ukázku použití LiveUSB nějaké distribuce linuxu. Případně na místě zájemcům nenahrál na USB disk. Sám používám Fedoru, jako nainstalovaný systém, s doplňky dle wiki. Volba distribuce je tedy jasná, ale co jsem zatím zkusil udělat USB (Fedora Live USB Creator), tak aby splnil požadavky, zatím moc úspěšné nebylo.

Podmínky:

  • hned po startu musí komunikovat česky a stačí pouze čeština, žádný další výběr není ani potřeba a ani žádoucí. Zásadní podmínka.
  • jako prohlížeč Firefox (pro ty co tam budou, spíše starší ročník, platí rovnost PC = internet = firefox), to je v pořádku.
  • musí umět přehrávat mp3, avi a hlavně flash (youtube)
  • prohlížet fotky a případně úpravu (sám používám DigiKam, ale jak jej dostat do Live? :-/)
  • pokud možno pamatovat si nastavení, hlavně připojení k síti a záložky ve Firefoxu (to pomocí Fedora Live USB Creatoru částečně umím)
  • jednoduché rozhranní - vybral jsem si Fedora-Live-MATE_Compiz-x86_64-21-5.iso

Napadlo mě, s ohledem na kodeky, zkusit Kororu, kdysi jsem ji měl na netbooku a byl jsem s ní spokojený. Bude lepší volbou?

Ještě mám v rezervě i Slax (slax-Czech-7.0.8-x86_64.zip), ale říkám si, že musím takto Fedoru zvládnout taky :-). Jsem dlouholetý uživatel, ale v konfiguracích se moc nevyznám.

Díky moc za každou radu a prosím o pomoc pro ušlechtilý cíl :-).

Pavel

Pozn: dnes už pro yutube.com a podobné weby není zapotřebí flash

No, se standardním obrazem Fedory to nepůjde, ale šlo by udělat kickstart, kde by se toto všechno definovalo, a ten by vybuildil live obraz Fedory, kde by toto všechno bylo.

Snad ten navod jeste plati, ale muzes si udelat Fedora Remix:
https://fedoraproject.org/wiki/Remix

Jeste ke Slaxu - byvala to (6.x.x rada) vyborna vec prave na takove jednohubky. Stazene dodatecne moduly stacilo pridat do adresare na USB a pri startu se natahli, rychly start, snadno upravitelne po vsech strankach. Jak je na tom aktualni verze ale nevim.

Nevím jestli je to ještě aktuální, ale řešil jsem něco podobného: http://forum.fedora.cz/read.php?3,27123,27123#msg-27123