Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 se krátce po probuzení restartuje

Už nějakou dobu mám tenhle notebook, ale stále trvá ten (dá se říct jediný velký) problém, že pokud se systém uspí, tak po probuzení (které na první pohled vypadá v pohodě a bez problémů) se do krátké doby (určitě tak do 20 sekund) noťas prostě restartne (najednou tma a start). Tuším to dělalo i s Windows, které na tom krátce byly, ale to si nejsem moc jistý, pak už na tom byla/je Fedora 34/35. — Myslím si, že to bude obecnějšího charakteru (krátce jsem tam měl Ubuntu/Manjaro/Arch, přičemž si to jestě vybavuju z Manjara a na Ubuntu/Arch jsem to uspávání asi netestoval), ale jistý si tím nejsem. V žurnálu na první pohled nic není, prostě najednou konec a start (ale ještě to můžu prozkoumat). Podezíral jsem z toho nějaké nastavení v BIOS, ale nevím. — Tu a tam se tomu problému snažím věnovat a hledat, ale zatím bezúspěšně, tak jsem si říkal, že se zkusím poptat, jestli jste někdo něco takového třeba neřešil (budu moc rád alespoň za nějaký kopanec). — Děkuju.

No, asi bych zkusil aktualizaci BIOSu. To by mohlo pomoct. Vypadá to spíš na chybu někde tam než v samotném systému. Pokud by to nepomohlo, tak bych se obrátil na výrobce, případně reklamace. Aby se notebook samovolně po probuzení restartoval, jsem s Linuxem nikdy nezažil.

Jasně. :slight_smile: Udělal si před nedávnem čas: 1) Aktualizovaný BIOS na 1.51 (přičemž lenovácký changelog ve verzi 1.47 zmiňuje “fixed the issue that system will crash after resume by press dock power button” problém, který se mému problému docela podobá. 2) Jako další mě napadlo zkusit přejít z Nouveau na Nvidia drivery (nedá se říct, že bych to úplně nutně potřeboval, nicméně prostředí švihá snad neznatelně lépe, tak jsem to nechal). 3) Podezíral jsem i vypnutý Secure Boot (ten mám však vypnutý i teď). — Vlastně až dneska zkouším probuzení, tož zatím to drží (nejspíš to tedy bude ten BIOS, ale detailněji to zkoumat se mi nechce). :wink: