Lenovo IdeaPad C340-14Api

Vážení přátelé, doporučili byste mi tento stroj jako pracovní, kancelářský? Já aby byl alespoň tak LinuxFriendly jako mé stařičké Lenovo R61
Dík
Pep

No, popravdě u těch IdeaPadů ta podpora nebývá vždycky ideální. Liší se to model od modelu, takže těžko říct, jak je to u tohoto. Chceš to kvůli tomu dotykovému displeji? Spíš bych se držel klasických ThinkPadů řady T, klidně repasovaných.

Takže spíš tohle:
https://www.incomputer.cz/lenovo-thinkpad-t53016?gclid=Cj0KCQiAovfvBRCRARIsADEmbRLx6Inwo48ecPWQzvVpYne49EFedixNe4hlYzcmH25kr3yl6VOoUvYaAjn_EALw_wcB
anebo by běhal i tenhle?:
https://www.incomputer.cz/lenovo-thinkpad-x250-b-kategorie9

Ten IdeaPad byla nabídka od operátora, za smlouvu kapku levnějc.
Díky Jiří

Jak řada X, tak řada T jsou obecně na Linuxu bezproblémové. Je to totiž to, co fasujeme v Red Hatu, a když je náhodou nějaký problém, tak to naši vývojáři řeší.

To se u těch IdeaPadů neděje. Nedávno jsme ve skupině na Telegramu řešili, že se někomu na IdeaPadu C330 nezobrazuje stav baterie a blbne duální grafika. Jak je to s C340, těžko říct, ale u Thinkpadů řady X a T máš tu jistotu mnohem vyšší, pokud se vyhneš pár modelům, které mají duální grafiku Nvidia.

Pokud chceš trochu větší notebook, tak doporučuji řadu Ts (např. T460s), nabízí stejnou velikost displeje jako klasická T, ale je kompaktnější a lehčí. Řada X je potom super, pokud chceš něco mobilnějšího. Měl jsem X201 a X240 a až na hrozný touchpad u X240 (vyřešeno od modelu X250 dál) jsem byl spokojený, hlavně výdrž u X240 byla super (až 16 hodin bez wifi, 12 hodin normální provoz).

Pokud je ten repasovaný ThinkPad v dobrém stavu, tak bude dělat službu ještě řadu let. Jen bude možná potřeba investice do baterie, což je tak 1500 navíc.