layout klávesnice u password prompt

Ahoj, řeším trochu delikátní problém - při instalaci Fedory 15 (desktop KDE) jsem omylem nastavil defaultní layout klávesnice česky-qwerty. Po instalaci jsem si v KDE přidal anglickou klávesnici a českou verzi upravil na qwertz. Přepínání funguje v pohodě (okna i konzole), ale jakmile musím vyplnit nějaký password prompt (např. su), tak mám opět layout qwerty, při přihlašování do KDE pro změnu en-qwertz . Prošel jsem už kdeco a nevím jak se z tohoto psycho-stavu dostat. Máte někdo nějakou radu?

Díky, Pepe

/etc/sysconfig/keyboard:

KEYTABLE=“cz”
MODEL=“pc105”
LAYOUT=“cz”
VARIANT=“qwertz”

/etc/X11/xorg.conf.d/00-system-setup-keyboard.conf:

Section “InputClass”
Identifier “system-setup-keyboard”
MatchIsKeyboard “on”
Option “XkbModel” “pc105”
Option “XkbLayout” “cz”
Option “XkbVariant” “qwertz”
Option “XkbOptions” “terminate:ctrl_alt_bksp,”
EndSection

V grub.conf: LANG=cs_CZ.UTF-8 SYSFONT=latarcyrheb-sun16 KEYTABLE=cz

Priznam se, ze mi to nedava moc smysl. Mas jine rozlozeni klavesnice pri zadavani hesla v terminalu pokud das prikaz “su” nebo mas jine nastaveni az PO tom co vyplnis heslo a zmenis identitu na jineho uzivatele prikazem su? Kazdy uzivatel ma moznost nastavit si klavesnici zvlast. Vsichni kdo nemaji nic nastaveno by ale meli mit systemove nastaveni. Nevim ovsem zda do toho nejak nestrka nos KDE. Zkousel si putit jiny terminal (treba xterm)? Jine prostredi?

Přiznám se, že jsem asi trochu překombinoval různé konfiguráky a (ač hodně nerad) to nakonec vyřešil reinstalací… :-/
Ale i tak díky za ochotu.
P.