landscape v Pdf

Zdravím všechny čtenáře tohoto fóra,
Potřeboval bych trochu poradit s jedním problémem týkající se tištění dokumentů z PDF. Mám vytvořené slidy na prezentaci, ale když se je snažím vytisknout tak, aby byli 4 slidy na stránce, která by měla mít nastavené orientation landscape tak se dokument vytiskne jako portrait a dva krajní slidy to prostě uřízne a vůbec nevytiskne. Používám Acrobat Reader 9. OS: Fedora 11. Tiskárna LaserJet 1018. A ještě jedna věc když se dívám do náhledu před tiskem tak vše vypadá v pořádku, bohužel po vytištění je reality trochu jiná.

Otazka je, kde je chyba. Zkus to misto rovnou na tiskartu vytiskntout znovu do PDF/PS. Pokud tento soubor bude spravne pak to Acroread posila spravne a bude zrejme potreba prenastavit na tu chvili ovladac tiskarny aby tiskl landscape, pokud ne, zkus jiny prohlizec PDF (evince,okular…?).

Takže acrobat to posílá správně. Ale problém je zase v tom, když dokument vytisknu do Ps a potom to tedy chci vytisknout správně, vytiskne to jen poslední dva slidy na půl strany. Ovladač tiskárny jsem taky zkoušel přenastavit na tu chvilku na landscape ale bohužel beze změny.

Koukal jsem na net, zřejmě se nejedná o postscriptovou tiskárnu, takže asi nebude možné vyřešit problém tak, že se tiskne ps (nebo pdf) dokument jako raw, aby se obešly filtry. Pokud dělá rasterizaci software, tak se to občas nepovede, zvláště, pokud je pdf nějak nevhodně sestaven. Buď si kupte pořádnou tiskárnu nebo vyzkoušejte nějaký jiný ovladač pro HP.

pod win to tiskne správně takže si myslím, že v tiskárně to nebude bude prostě někde problém s nastavením linuxu nebo toho ovladače

stále zde prosím o řešení