Konfigurace myši FC5

Dobrý den,
nemůžu si vzpomenout, na příkaz pro spuštění dialogu na výběr ovladače myši.(Ne gnome-mouse-properties)
Začala mi blbnout a pořád se samo mačká pravé tlačítko a už mám z toho tik. Zkusil bych jiný ovladač. Ve Win na tom samém stroji se chová mravně. Díky za radu.

Nedozvedeli sme se co to za mys je ani co s ni chcete vlastne udelat. Mysi obecne ovladace nemaji, jen pouzivaji trochu jiny protokol. Protokol se specifikuje /etc/X11/xorg.conf v sekci InputDevice - Mouse. Volba “driver” nemente, urcuje druh zarizeni. Dostupne protokly najdete v man xorg.conf. Jesli je na to nejake graficke udelatko netusim.

Co je to za myš není důležité (nechci s s tím otravovat) a udělat s ní chci to, že změním driver - resp. protokol, jak říkáte…
Grafické udělátko na to je a vypadá stejně jako při instalaci systému. Tzn. že je tam seznam myší, jednu si vyberete, klepnete na tlačítko otestovat konfiguraci, zjistíte co to dělá a je to.
O xorg.conf vím (proto nepíšu ten typ myši), děkuji, ale zajímá mě právě a výhradně jen to grafické udělátko, protože už jsem na něj narazil, udělalo mi radost a mrzí mě, že si na něj nemůžu vzpomenout.

Obavam se ze nic takoveho neni:

http://fedora.redhat.com/docs/release-notes/fc5/#id2947593

system-config-mouse by to mohl být, to díky, já jsem to upgradoval z FC2 a tak mi tam možná mohl zůstat z FC2…

system-config-mouse to je, díky.
Zlobí ale jádra 2.6.17-xxxx, ne ovladač myši. Když nabootuju s 2.6.16 tak je to ok…
to covex: díky za sadu system-config-xxxxxx

Příspěvek byl upraven (28-07-06 19:12)

Tak už to zlobí i se starším jádrem a nedá se v tom už ani napsat příspěvek. Zkusil jsem všechny dostupný protokoly myší a pořád to mačká klávesy myši samo. Teď už i klávesnice zlobí, vynechává a nebo sama píše klávesu “k”. Vracím se k windows a zkusím to až se někdy budu nudit. Kdyby někdo měl nápad v čem může být problém tak díky.
(Asi to chce jinou myš, klávesnici a board a nebo systém :))