Kompilace jádra ntfs

zdravím všechny jen menší dotaz. Někdo mi říkal že fedora má v sobě standartně ntfs defaultně vypnuté a že jen stačí zkompilovat jádro. Chci se zeptat je to možné ? Případně jak na to ?! nebo se to dá jen přes yum

Vše již bylo řečeno, teď je to jen na Vás.

http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:fc6pripojeni_disku

Opravdu nechapu, co porad mate vsichni s tou kompilaci jadra :).

Macky

no to jsem slyšel tak se ptám. Osobně by se mi líbilo povoleni funkce která je již ve fedoře než věčné stahování balíku pro ntfs

Podpora NTFS ve standardnich repozitarich neni, takze se obavam, ze Vam stejne nezbyde nez to stahnout. Taky bych se divil, kdyby podpora NTFS byla soucasti vanila jadra.

Macky

2Macky: Klasicky ntfs modul je standardni soucasti vanila jadra.
2Mr.Krysa: “yum install kmod-ntfs” nebo “ntfs-3g” mi prijde podstatne jednoduzsi nez kompilace vlastniho kernelu. Onen kmod-ntfs je jen externe zkompilovana soucast vanila kernelu.
Kompilat kernel jde ve Fedore mnha zpusoby, od jadra stazeneho primo z kernel.org ktere si ale musite kompletne sam nakonfigurovat az po rekompilaci src.rpm. Osobne ovsem nevidim pro bezne uzivatele duvod to delat, protoze tym Fedora projektu jadro ruzne vylepsuje aby jeho pouzivani ve Fedore bylo co nejlepsi. V podstate vsechny casti kernelu jsou zkompilovany a to bud primo do monolitickeho kernelu nebo jako moduly, ktere staci zavest. Ty ktere Fedora project standardne nedodava napr. z licencnich duvodu a jsou vyzadovane uzivateli jsou na livna.org (pripad ntfs).

jednoznacne toto:

yum install ntfs-3g