Kompatibilní grafická karta (AGP) pro Fedoru 20

Zdravím,

chci se zeptat zda někdo používáte Fedoru na starším stroji konkrétně se základní deskou s graf. sběrnicí AGP a pokud ano, tak jakou kartu v ní máte?

Vlastním starší PC, kde je GeForce 7600 GS, nicméně po instalaci Fedory se na monitoru náhodně (ale opravdu náhodně) objevují zeleno-fialové pruhy (monitorem, kartou ani kabelem to však není - otestováno) a po instalaci ovladačů podle návodu http://www.linuxfederation.com/things-to-do-after-installing-fedora-20/ systém ovšem nabootuje pouze do černé obrazovky a jediná záchrana je následná odinstalace ovladačů.

Takže buď se můžu naučit žít s barevnými pruhy nebo zkusit vyměnit grafiku za nějakou jinou, která tento neduh mít nebude.

Díky za jakoukoliv odpověď.

Problém nebude tím, že se jedná o AGP kartu, půjde spíš o ovladače. Tuším, že velice podobnou grafiku mám v práci, ne-li starší a vím přesně o jakých pruzích mluvíš, také používám v práci Nouveau ovladače. Ovšem nikdy jsem tam nezkoušel instalovat oficiální ovladače od nVidie. Jen pro upřesnění, určitě instaluješ a/kmod-nvidia-304xx? A instaluješ akmod nebo kmod?

Ano, instaloval jsem balicky
akmod-nvidia-304xx xorg-x11-drv-nvidia-304xx-libs

a pak jsem jednak videl jinou boot obrazovku (byl to klasickej progress bar zleva doprava misto standardniho nacitani skrz Fedora logo), ale hlavne se nespustilo Xko, pouzd cerna obrazovka s blikajicim podtrzitkem.

Ano, instaloval jsem balicky
akmod-nvidia-304xx xorg-x11-drv-nvidia-304xx-libs

a pak jsem jednak videl jinou boot obrazovku (byl to klasickej progress bar zleva doprava misto standardniho nacitani skrz Fedora logo), ale hlavne se nespustilo Xko, pouze cerna obrazovka s blikajicim podtrzitkem.