Klávesové zkratky v KDE 4 + přidání aplikace do panelu

Zdravím všechny… v KDE4 je nové nastavení systému, které je sice na pohled hezčí (možná) než v KDE3, ale ztratilo se v něm hodně užitečných nastavení, jako například horké klávesy pro minimalizaci okna, přesunutí okna na další plochu apod. Zkoušel jsem se prohrabat i ~/.kde/share/config/khotkeysrc, ale ani tam jsem nic takového nenašel. Tady ve forech jsem našel jen doporučení, že je užitečné si to nastavit (zřejmě z doby KDE3, kde to bylo jednoduché). Jo a nevíte, jak přidat ikonu aplikace do panelu? Díky za rady.

Muzes zkusit pouzit genericky postup ktery zrovna nekdo popisoval, ale nevim jak v KDE vyvolavat udalosti typu presun okna http://forum.fedora.cz/read.php?1,16917

Ikonu na panel pridas tak, ze na ni v menu kliknes pravy mysitkem a vyberes “Add to panel”

Dík za radu.

Ke zkratkám: to mi nepomůže, tím lze nastavit jen klávesy jinak nevyužitelný, jako třeba notičku nebo obálku a tak… ale už jsem to vyřešil - no vlastně jsem byl blbej a přehlíd jsem, že musím do konfigurace komponenty kWin - dřív to fakt bylo snadněji dostupný…

K ikonám: Pravé myšítko tuhle volbu už právě nedává - teď lze takto přidat buď nový prázdný panel nebo widgety ze seznamu… ale nějakou normální aplikaci, jako třeba Gimp na panel nejsem schopen dostat.

Mam F11 a Kde4 a ta volba tam normalne je. Tzn. co zmas za Fedoru?

Mám F11 a KDE4. Po kliknutím pravým myšítkem na panelu mám tři volby: “Nastavení ‘Správce úloh’” , “Ostranit ‘Správce úloh’” a “Nastavit ‘Panel’” - poslední volba se dále rozvine na: “Přidat widgety”, “Přidat panel”, “Uzamknout widgety”, “Nastavení panelu”, a “Odstranit panel”. To je vše.

Úplně stejně se mi chovala i F10. Přitom F10 jsem upgradoval z F9, a teď F11 jsem instaloval na čistý disk… :frowning: Jediný, co mě napadá je, jestli mi nechybí nějaký balík nainstalovat, ale že by na tuto funkci byl zvláštní balík, to bych se hodně divil.

Mirek

Ale ty spatne ctes, nebo jsem se dost nejasne vyjadril - otevri si normalne menu s programy, najdi si treba konzole a na ni stiskni prave mysitko - tam budes mit volbu pridat na panel.

Jo, omlouvám se… blbě jsem to četl… holt zvyk je železná košile… díky moc,

Mirek

Tak přece ještě jeden problém s tím je :frowning: mám víc panelů a tento postup mi aplikaci přidá vždy na ten spodní (=ten co je odpočátku) a nevím, jak tu ikonu dostat na nově přidaný panel.

Jo, to nevim jak to autori KDE vymysleli. Ale tak zkus si prehodit nabidku na i na druhy panel a tam dat z menu pridat… jesli to jde nevim…

Dobrej nápad. Funguje. Díky moc.