kde su ulozene hlasky pri bootovani?

Prosim Vas, v akom adresari su ulozene hlasky, ked Fedora bootuje? viete, ked vyberiete, aky system chcete bootovat, tak podom spusti udev a pod a vypisuje tie hlasky, co je ok a co zlyhalo. vypise mi tam jeden FATAL Error, ale napriek tomu nabootuje a frci v pohode, taze by som chcel ten fatal error odstranit, ale neviem, kde je ten log. /var/log/ som skusal, bez uspechu

je to /var/log/dmesg

Presna kopie textoveho vystupu bootovani FC neexistuje. dmesg obsahuje pouze vystup, ktery sluzby smeruji do systemoveho logu. Pri bootu ale muzete zkusit stisknout shift+I (mate to na obrazovce napsane) a krokovat spousteni sluzeb.

Další možností je nastavit mingetty tak aby nemazal při startu obrazovku a nabootovat do textového režimu (initlevel 3). Dokud se nepřepnete na další konzoli (Alt-F2atd) můžete si odscrolovat (Shift-PageUp) až na začátek výpisu bootování.

V /etc/inittab upravit řádek

1:2345:respawn:/sbin/mingetty tty1

na

1:2345:respawn:/sbin/mingetty --noclear tty1

V boot manažeru grub přidat bootovací parametr, který initu řekne aby se botovalo do textového módu - musí se tam přidat “3”.
Nebutu kvůli tomo rebootovat, tak to píšu z hlavy. Zmáčknete myslím “c” (command line) a pak “a” (append) pro přidání parametru na konec. Grub píše na obrazovku nápovědu - stačí se dívat.

Nevim zda “c” funguje tez, ale vyzkouseno mam stiknout “e” (edit) najet na radek zacinajici “kernel” a znovu “e” (edit), nakonec radku pridat “3” a enter. Nasledne “b” jako boot.