KDE + Nvidia drivers

Po instalaci Nvidia ovladačů se strašlivě zmenší KDE, písmo a všechny ikony. Pomůže nastavit napevno DPI (mě vyhovuje 96), ale i když se prostředí vrátí do normálu tak přihlašovací obrazovka zůstane takhle malinkatá a fakt se tam nedá nic přečíst ani ikony nejsou rozeznatelné. Po odinstalaci Nvidia ovladačů se to samo vrátí do normálu. Problém není v konkrétní distribuci ale v KDE všeobecně, udělalo mi to ve Fedoře KDE, v Mintu 19 s doinstalovaným KDE, udělalo mi to v Kubuntu i v OpenSUSE. Co s tím můžu udělat? Ovladače Nvidia potřebuju, nouveau jsou nepoužitelně pomalé. Díky.

No to se musis podivat jaky pouzivas login manager (ten z KDE?) a hledat kde se nastavuje DPI pro nej, protoze ten se ukonci a az pak nastartuje uzivatelska session, kde se aplikuje to tvoje nastaveni. Pokud ti to vse bezi na Xkach tak to urcite jde pres xorg.conf.

Pochopitelně že ten z KDE, jaký taky jiný? Ani jsem nevěděla že je jich několik. Takže kde můžu změnit DPI pro login manager? V nastavení nic není a když jsem zadala vyhledat v nastavení xorg.conf tak mi to nic nenašlo.

Jaky taky jiný, jakýkoliv. Že nevíš že jich je několik zase nemůžeme tušit my. Popravdě hned první odkaz v googlu, kde někdo řešil a vyřešil stejný problém.

https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=163608

Asi byste měli automaticky předpokládat, že kdo se ptá tak prostě neví, protože kdyby věděl tak se ptát nebude :slight_smile: Linux není nic jednoduchého a naučit se ho je hodně obtížné a pro většinu lidí je to zbytečná práce. Já tu snahu mám, ale pro změnu neustále narážím na chybné předpoklady od lidí kteří by mohli poradit, ale buď z nějakého nepochopitelného důvodu nechtějí a nebo nevědí jak i když vystupují jako odborníci.

Děkuji za odkaz, ještě bych potřebovala poradit co s tím mám vlastně udělat. Jinak moje rozlišení je 1920x1080 takže řešení v tom zmíněném odkaze mi nepomůže, tam je rozlišení jiné. Navíc je vůbec otázka kam ten příkaz mám zadat.

There we go! It worked after I generated a fresh new xorg.conf with nvidia-settings

Ano, to si přeložit umím ale jak to mám vygenerovat? Nikdy jsem to nedělala

dnf search nvidia-settings
Last metadata expiration check: 1 day, 18:17:12 ago on Thu 09 Aug 2018 01:34:50 PM CEST.
================================ Name Exactly Matched: nvidia-settings =================================
nvidia-settings.x86_64 : Configure the NVIDIA graphics driver

Asi byste měli automaticky předpokládat, že kdo se ptá tak prostě neví, protože kdyby věděl tak se ptát nebude :slight_smile: Linux není nic jednoduchého a naučit se ho je hodně obtížné a pro většinu lidí je to zbytečná práce. Já tu snahu mám, ale pro změnu neustále narážím na chybné předpoklady od lidí kteří by mohli poradit, ale buď z nějakého nepochopitelného důvodu nechtějí a nebo nevědí jak i když vystupují jako odborníci.
Potlesk
Viz poslední odpověď, plácnutí nějakého příkazu (s výpisem na pc odpovídajícího), bez nějaké doplňující informace.
Oceňuji snahu pomoci (bez výdělku), ale když už tu snahu mám, použít trochu inteligence, nejen něco plácnout i snažit se jen o to vypadat jak geek.

David81: díky, konečně někdo normální :slight_smile: Kéž by takových jako jsi ty bylo víc, on by se ten Linux také jinak rozšířil.
Jinak já jsem přešla na Antergos a už ho používám jako hlavní OS na PC více než půl roku a kupodivu bez problémů (dokonce jsem mu koupila samostatný NVMe SSD aby se chudinka netrápil na pomalém HDD). Nemám nejmenší tušení proč to nešlo s Fedorou ani jinými distribucemi, ale Antergos funguje a i když mu k dokonalosti stále cosi schází (např. nastavení sdílení disků a automount pouze přes terminál nebo nastavení Boinc pomocí nějakých šílených příkazů opět v terminálu a třeba jsem doteď nepřišla jak donutit Dolphin aby se spouštěl stále na stejném místě a ve stejné velikosti okna) tak jsem spokojená a Windows 10 spouštím jen kvůli hrám, které mi v Antergos nechodí. Dokonce i iTunes jsem se nemusela vzdávat protože fungují přes wine což opět jinde nešlo. Hlavně mě fascinuje repozitář AUR, kde je doslova všechno a co v jiných distribucích nejde se tady prostě jen nainstaluje :slight_smile: A také mi pár lidí s Antergos hodně pomohlo a dokonce jako by to ani nebyli linuxáci, šlo to bez arogance, bez hloupých komentářů, prostě mi napsali postup co mám udělat.

To bych musel být programátor, bohužel nejsem, cca před deseti lety jsem cca 1 rok používal Gentoo ale jakmile nastal pro mě neřešitelný problém, protože to programovat neumím, byla konečná. Ne nadarmo to v knihách s linuxovou tematikou je zmíněno, ře Linux je systém od vývojářů vývojářům na kterékoliv úrovni. Ano lze ho používat v současné době stále snáze díky stále většímu rozšíření mezi obyčejné lidi ale dlouho ještě pro masy použitelný nebude.
A to dokud nebude potřeba lézt do terminálu nebo muset použít vyhledávač Google.
Ale jak píšeš nakonec to nějak jde, jen ne každej je tak trpělivej.

třeba jsem doteď nepřišla jak donutit Dolphin aby se spouštěl stále na stejném místě a ve stejné velikosti okna)

Tak já KDE nepoužívám ale už před deseti lety to šlo nastavit. Bylo to v Ovládacím centru KDE u nastavení oken
https://userbase.kde.org/System_Settings/Window_Behaviour#Window_Rules
Sice mi to celé přišlo zbytečně složité, když Windows si to jednoduše uměly a umí pamatovat ale třeba pro nastavení u Firefoxu mi to umožnilo jedno okno (log ABP) už při startu spouštět v jiné virtuální ploše a mít tak obě okna maximalizované a navzájem si nepřekážející. Tam jsem si to naopak vychvaloval.
Mělo by to být též přístupné pravým (myšítkem) v horním levém rohu jednotlivé aplikace, nebo-li na opačné straně než je zavírací tlačítko aplikace.

Dokonce i iTunes jsem se nemusela vzdávat protože fungují přes wine což opět jinde nešlo.

To je pro mně dobrá informace, protože mám iPhone 8 a aplikaci iTunes používám taky.
Nicméně když už jsem Windows Home licenci koupil, mám i licenci krabicovou, tak už bych to spíš řešil přes virtualizaci ale protože stále potřebuji nevyrtualizované Windows nemám potřebu virtualizovat. Stále mě tam drží nejen možnost použít hry ale i sledování tv a pro mě neocenitelný přehrávač PotPlayer (fce přehrávat a jednoduše nahrávat playlisty a zároveň u nahrávání seekovat, VLC neumí) a ani Smplayer nepomůže. Nikdy jsem nepřišel jak tam nahrávat, nějaké pokusy jsem kdysi přes mplayerové parametry použil ale výsledné video nebylo přehratelné a bylo bez použití konverze obrovské.

A také mi pár lidí s Antergos hodně pomohlo a dokonce jako by to ani nebyli linuxáci

Jiní, než ti tři, kteří se o to starají? Nicméně jsou schopní viz jejich osobní projekty a příspěvky i mainstreamu.