KDE aplikace vs Gnome téma

V gnome jsem si poupravil téma desktopu, základem bylo Inverzní - vysoký kontrast. Rád bych, aby toto téma respektovaly i KDE aplikace, tj. měly by mít tmavé pozadí a světlé písmo o minimální velikosti 12 bodů, dle nastavení v Gnome. Jde toho nějak docílit?

Priznam se ze presne nevim jak to udelat, kazdopadne konfigurace KDE aplikaci je pod .qt/kstylerc a qtrc a pod .kderc. Pokud tedy pustite KDE a nastavite si vzhled KDE aplikaci a pote nastartujete do gnome, mohli by aplikace z KDE mit styl podle nastaveni ktere jste provedl v KDE. Pokud KDE nemate tak nevim jak to udelat - leda prekopirovat konfiguracni soubory.

Pro ujednocení vzhledu KDE a Gnome je podle mne nejoptimálnější využití konfigurovatelného tématu QtCurve – http://www.kde-look.org/content/show.php/QtCurve+(KDE4%2C+KDE3%2C+%26+Gtk2+Theme)?content=40492. Je udělané pro GTK1, GTK2, KDE3 i KDE4. Jen je zapotřebí vše přeložit ze zdrojáků. Celé se to pak nastavuje v kcontrol (Styl, Písma, Barvy …). Vzhled Gnome se pak automaticky přizpůsobí prostřednictvím QtCurve GTK engine. A výsledek může vypadat třeba takhle: http://www2.dts-soft.cz/_private/Fedora/QtCurve.png (dal jsem vedle sebe KDE K3B a Gnomácký GnomeBaker). Dalším krokem ke sjednocení vzhledu KDE a Gnome může být instalace ikonového tématu, s nímž si někdo dal tu práci a udělal ho pro obě prostředí. Hezky vypadá třeba tohle: http://www.kde-look.org/content/show.php/nuoveXT+2?content=62630.

Díky za pomoc, vyřešil jsem to nainstalováním KDE a nastavením tématu v jeho control centeru.