Katastrofa má jméno PHP 7 [vyřešeno]

Vážení přátelé,
nevím, jestli to sem tak úplně patří, nicméně Fedora je tak úžasně avantgardní, že už někde ve verzi 27 vypochodovala s PHP7, tak se tu ptám:
znáte nějaký redakční systém, který funguje na PHP7 (tzn. na serveru s Fedorou?)
Vyzkoušel jsem jsem jich několik a vždycky to padne na nějaké funkci, která je „… deprecated in PHP 5.6 and removed in PHP7…“.
Strávil jsem tím cca 20 hodin a pochopil jsem, proč se jiné distribuce zcela zpátečnicky drží PHP 5.6 až dodnes.

Ahoj,
redakčních systémů, které bez problémů s PHP7 fungují je spousta, za všechny uvedu třeba WordPress, Drupal.

Starší verze PHP se dá do Fedory dostat z repozitářů od Remiho, více tady:

https://rpms.remirepo.net/wizard/

Já osobně bych na to ale asi použil Docker :slight_smile:

Tak zrovna Drupal padne už při instalalaci, neboť instalátor nenajde mysql_connect.
S Wordpressem jsem skončil v okamžiku, kdy instalace skinu po ně chtěla přístupové údaje FTP na můj server.(I kdybych je byl ochoten vykecat neznáménu subjektu, tak na tom počítači neběží FTP server, pouze SSH - tudíž sice i SFTP, ale to nevede do adresáře docrootu daného webu.
Zatím jsem spustil Textpattern, ale upřímně řečeno, jsem z něj poněkud rozpačitý. (bez psaní přímo v HTML se tam člověk neobejde)
Mě by se líbil PHP Fusion, ale ten na PHP7 nespustím.
Netuším, co to je Docker, ale snad to vyguglím.
Nechtěl bych cpát do Fedory PHP 5, protože tuším, že budou problémy při upgrade distribuce.

PHP 7 už je tu nějaký čas. Já osobně provozuju Nextcloud na PHP 7 už dva roky (měl jsem s ním naopak problémy na 5.6 a i výkonově je to lepší) bez problémů. Přijde mi krajně divné, že by se populární redakční systémy za tu dobu nepřizpůsobily a měly se sedmičkou takové problémy.

Eh, tak tady je moje chybička, alespoň v případě Drupalu.
Měl jsem nějakou zastaralou instalačku, takový Drupal 8.6.1 se zdá, že běží (ještě to není jisté, instalátor stahuje překlady, ale je to přinejměnší výrazný pokrok).

Tak Drupal, poslední verze chodí zatím bez problému.

1 Like

Tak jsem přišel na to, kde je problém. Když jsem hledal na webu instalačky na všechny ty redakční systémy, strejda Google mi hned vehementně vnucovat ty, (což jsem si hned nevšiml) které má na svých stránkách jistá firma, která nabízí webhosting těchto systémů. A zřejmě jim na serverech běží PHP 5.x, takže všude mají starší verze.
Když jsem stáhl přímo ze stránek Drupalu aj., tak je po problému.
Ach jo.