jek na kodeky a jejich instalaci do fedory 23 ?

poradte prosim jak na kodeky a jejich instalaci do fedory ver. 23. kdyz chci prehrat .mp3/.mp4 nebo .mpg, tak mi RythmBox hlasi, ze nema naistalovane potrebne kodeky (vychazim z genericke instalace Fedora distr. ver. 23 64-bit). Jak naistalovat tyto potrebne kodeky ??
Kamarad Linuxak, co ma naistalovany Linux Mint mi rikal, ze to mam udelat pres prikazy konzole prostrednictvim balicku. Ale ja jsem jen zacatecnik a ani nevim jak se tento balicek instaluje, respektive jestli se nahodou taky nemusi i zkompilovat pres MAKE.
Poradte prosim zacatecnikovi jak na to …

Jinak v manualu jsem to nikde nenasel, nebot jsem dostatecne (alespon zatim) nenasprtal jednotlive prikazy pro konzoli a jeji prikazovou radku.

v manualu - respektive uzivatelske prirucce Fedory - oficialni vy\dani a ani v manualu ABC linuxu to neumim najit.

jak tedy naistalovat kodeky prostrednictvim balicku ??

dekuji za Vasi odpoved.

benjaminek fedora 23

Nestaci se zeptat jednou?

http://wiki.mojefedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:nekomercni_aplikace_multimedia

vite nekdo jak na kodeky ve fedore verze 27 ??
pise mi to nainstalovat vhodne implicitne nastavene, ale jakmile je chci nainstalovat tak to napise ze jsou jiz nainstalovane.
respektive kdyz chci v cerstve nainstalovane fedore ver. 27 spustit film ve formatu .MKV , tak to doporuci, ze to chce k uspesnemu spusteni formatu :

k prehrani souboru je zapotrebi zasuvny modul Dekodér H.264
spusti se software a ten doporucuje k instalaci tyto dva typy pluginu:
Gstreamer Multimedia Codecs - Extra
a
GStreamer Multimedia COdecs - H.264

nabidne to moznost instalace jednotliveho balicku, ale napise nemuze nainstalovat balicek nebot “is already installed”.

nevim co si mam s tim pocit ?? poradite nekdo ??

vite nekdo jak na kodeky ve fedore verze 27 ??