Jaký baličkovací manager?

Yum(ex), Smart, Apt… co používáte, co je nejrychlejší, nejlepší?
Já doteď kombinoval yum+yumex ale nevím jestli to nebyla ztráta času.

Nejlepsi je apt + synaptic. Bohužel většina nrepozitářů už začíná podporovat jenom yum. Takže používám yom a yumex a doufám že se časem zlepší.-)

yum vubec neni spatny a snad se v FC6 mel preci jen zrychlit preprsanim casti co C. Yumex ma bohuzel nejake ty mouchy a nevim jako moc se na nem pracuje nebo ne.

Ze apt je cca nejrychlejsi je fakt, ale na fedore jsou s nim holt problemy.

S tou pomalostí jsem to myslel tak, že při yum install apod. si jakoby znovu vytváří cache nebo co dělá, zatímco apt na mně působí že hned začne prohledávat.
Yumex je tragický v tom že po spuštění zabere strašně času než si sesynchromuizuje metadata nebo co dělá. Navíc mně často nefunguje, když např. kliknu na “install” tak trvá dlouho než je možné do políčka něco napsat, pak zase čekám až půjde kliknout…

Souhlasim… pokud vam vadi u yumu nacitani cache z netu, muzete pouzit parametr -C. Viz man yum.

Jak přesně to funguje? Znamená to že když udělám

yum makecache

tak si načte metadata a při

yum install nejakyprogram

prohledává metadata na disku?

Když jsem totiž na ten parametr narazil prvně tak jsem získal dojem že to prostě znamená že se jakoby “odřízne” od sítě, tj. že rpm které není v cache na lokálním disklu nenainstaluju.

Stejne jako apt. U apt je nejdrive apt-get update cimz se sesynchrinizuje cache (metadat) a pak apt-get upgrade nebo install provede instalaci na zaklade dat z cache. Yum pred kazdou cinnosti synchronizuje cache metadat pres sit (tedy od cca pulky FC5 by tam mela byt 45minut prodleva - tzn. pokud pustite yum dvakrat po sobe tak ty data znovu nestahuje). Faktem je, ze ted ste me nahlodal s tim, ze -C musi mit v cache vsechno… skutecne to tak vypada. Pak by tedy mozna slo vyprseni metadat nejak nastavit na nekonecno a install skutecne fungoval stejne jako u apt. Problem by byl zase jak stahnout metadata… jesli by fungoval yum check-updates nevim. MMCH: Vypada to ale ze metadata_expire moznost nekonecno nema… je to jen cas v sekundach…