Jaké jádro je ve Fedoře 6?

Měl bych takovej dotaz, jsem docela zklamaný složitostí Slackwaru 11.0 s jádrem 2.6.18. Tak bych chtěl zkusit Fedoru 6. Předtím než stáhnu ten ohromnej balík dat, bych se chtěl zeptat jaké jádro u této distribuce defaultně použito? Díky za odpověd

A potom ještě jestli na ní nebude extra velkej problém rozchodit usb storage drivery(hlavně usb klíčenky a externí mechaniku), potom wine, drivery na nvidiu apod.

Já mohu odpovědět jen ohledně těch usb klíčenek - zatím jsem neměl žádný problém.

Tak to je dobrý, ale hlavně mě zajímá to jádro, aby to nebyla 2.4řka nebo aby se to dalo jednoduše změnit na 2.6stku. U Slacku jsem měl příšernej problém. Moduly a integrovaný ovladače jsem sice nainstaloval v pořádku, ale za nic jsem nemohl zkompilovat jiný ovladače(na grafku apod). Přestože jsem dělal co jsem mohl a radil se všude možně, nic nepomohlo. Na starým, už předkonfigurovaným jádru(2.4) šlo všechno jako hodinky, až na některý ovladače, který tam bohužel nebyly. Tak bych chtěl přesedlat na Fedoru.

Jádro 2.6 bylo snad ve všech Fedorách. S USB klíčenkou a externí mechanikou nebude s distribučním kernelem problém.

Jo, tak to jste mě velice potěšili, právě jí stahuju…

Pokud s Linuxem zacinate pak slackware asi skutecne nebyla nejlepsi volba. Vsechno co popisujete ve vetsine pripadu ve Fedore velmi pohodlne funguje.