Jak zprovoznit League of legends

Dobrý den,
jsem úplný začátečník a potřeboval bych zprovoznit League of legends. Už jsem se pokoušel zprovoznit přes Wine, ale marně. Mám fedoru 29. Poradil by mi někdo prosím ? Předem děkuji za všechny odpovědi.

Zkusil bych Lutris. Je to ve Fedoře jako stejnojmenný balíček. To je spouštěč her, který pracuje nad Wine a měl by se o všechno postarat. Případně je hra dostupná ve Steamu, kde by mělo být možné ji pouštět díky Protonu i na Linuxu.

Dobrý den,

Lutris už jsem nainstaloval, dokonce už jsem naistaloval i steam, ale League of legends, která na steamu není, se mi stále nepodařilo zprovnoznit, ale i tak děkuji za radu.

Ještě můžete zkusit Play on Linux (jako balíček ve Fedoře) nebo CrossOver Linux (placené, ale je k dispozici 14 denní zkušební doba).

Těžko říct, proč to v samotném Wine nejede. Podle databáze programů by LoL 8 mělo na Wine 4.0, které je ve Fedoře, fungovat dobře.

Ono by mělo stačit na webu lutris.net kliknout na tlačítko install na stránce se hrou:

Dobrý den,
hru už jsem stáhnul, ale hra se mi nějak seká. Mohl by mi prosím někdo objasnit proč ? Tohle je můj systém : Operační systém: Fedora 29
Verze KDE Plasma: 5.14.4
Verze Qt:: 5.11.3
Verze KDE Frameworks: 5.54.0
Verze jádra: 4.20.3-200.fc29.x86_64
Typ OS: 64-bit
Procesory: 2 × Intel® Core™2 Duo CPU E7200 @ 2.53GHz
Paměť: 3,8 GiB RAM
Předem děkuji za všechny odpovědi.

V uvedeném seznamu nevidím grafickou kartu. Podle minimálních požadavků bych to odhadoval na slabou grafickou kartu nebo nedostatek paměti. Viz. https://www.lol-smurfs.com/blog/system-requirements-for-lol/

V uvedeném článku jsou i nějaký tipy jak to vylepšit.