jak zautomatizovat kroky po probuzení z RAM?

Zdravím
Mám Fedoru 16 na Lenovo E320, prostředí LXDE. Po probuzení z RAM se mi nezachová vypnutí Touchpadu (používám výhradně Trackpoint) a neobnoví se mi připojení pomocí USB 3G Modemu (Huawei E1750).
Předpokládám, že to je řešitelné scriptem, ale nevím, kam jej umístit (předpokládám, že bude rozdíl, zda to chci pro všechny uživatele či pouze pro jednoho). Díky

Do /etc/pm/sleep.d/ pridej skrip, ktery bude rozeznavat parametry “suspend” a “resume”. Jak to udelat pro uzivatele nevim.

AFAIK pro jednotlivé uživatele to přímo nastavit nejde. Suspend probíhá pod rootem, takže se předopkládá, že si to administrátor nastaví globálně pro celý systém. Jednou z možností jak to nastavit pro jednotlivé uživatele by mohl být např. následující skript:

#!/bin/bash

for u in who | cut -d' ' -f1 | uniq
do
[ $u != root -a -x /home/$u/.pm/script ] && su --session-command="/home/$u/.pm/script $*" $u
done
:

Tento skript se uloží pod libovolným jménem jako spustitelný soubor do /etc/pm/sleep.d/. Při aktivaci suspend/resume pak zajistí spuštění skriptu /home/USER/.pm/script s parametry “suspend” nebo “resume” pro všechny přihlášené uživatele. Lze snadno modifikovat, aby probíhalo i pro nepřihlášené uživatele.