Jak stáhnout - nefunkčný návod

Ahoj,

rád by som si nainštaloval Fedoru na laptop. Na stranke mojefedora.cz som navštívil “Jak stáhout” [1] a posupoval podľa “Doporučenou metodou přípravy instalačního disku Fedory…” kde je pre Linux odkaz [2]. Ištalačný disk sa pokúšam vytvoriť na fedore 25. Stiahnutý balík sa mi otvorí v aplikácii “Software” a po kliknutí na “Install” vyskočí dialóg “Sorry, this did not work” s chybou “Detailed errors from the package manager follow: Not found org.kde.Platform/x86_64/master”. Mohli by ste opraviť návod? Ďakujem.

  1. https://mojefedora.cz/jak-stahnout/
  2. https://github.com/MartinBriza/MediaWriter/releases/download/4.0.8/org.fedoraproject.MediaWriter.flatpak

Braňo

Jaký používáte systém nyní?
K tomu Flatpaku je potřeba mít nainstalovaný KDE runtime, který ta aplikace používá: https://community.kde.org/Guidelines_and_HOWTOs/Flatpak


flatpak remote-add kde --from https://distribute.kde.org/kderuntime.flatpakrepo
flatpak install kde org.kde.Platform

Inštalačný disk sa pokúšam vytvoriť na Fedore 25. Desktopové prostredie je Gnome Shell.
Mohli by ste vami uvedené inštrukcie niekde doplniť prípadne pridať odkaz na Inštalačný manuál kde sú dané kroky uvedené?

Pokud používáte Fedoru, tak není ten Flatpak vůbec potřeba stahovat a instalovat. Fedora Media Writer je totiž přímo v repozitářích. Stačí spustit GNOME Software a tam ho vyhledat, případně nainstalovat příkazem sudo dnf install mediawriter. Ve Fedoře se dá instalační usb disk vytvořit také v nástroji Disky (GNOME Disks), který už je předinstalovaný (alespoň ve Fedoře Workstation). Tam stačí vybrat disk, na který chcete instalační ISO dostat, a vpravo nahoře kliknout na tu ikonu “hamburgeru” a vybrat “Obnovit z obrazu disku” a vybrat ono ISO.

Ďakujem za odpoveď a update na “Jak stáhout” stránke. Ideálne by tam mohol byť odkaz do Inštalačného manuálu s návodom pre všetky platformy.