jak rozjet php a apache a připojení k ntfs a info o fedoře

dobrý den,
toto fórum jsem prozkoumal a chtěl jsem se zeptat na tyto otázky i když už někdy byly kladeny, ale odpovědi nebyly pro mě podrobné…

nejdříve by mě zajímalo jak na fedoře 4 rozjet apache a php…

pak jak vidět disk s windovsem, který je ntfs… návod už tu byl, ale o kompilaci nemám ani páru…

a nakonec nějaké informace pro začátečníka o fedoře nebo linuxu obecně, hledak jsem v googlu, ale nedá se v tom vyznat…

za jakékoliv odpovědi díky

Takze aby odpovedi pro vas byli podrobne, napisu vam na tyto vase problemy knihu. Co vy na to? :slight_smile: Ptame se vseobecne na dost siroky okruh otazek.

Ad1: vetsina lidi, si zvoli hned pri instalaci webovy server, ma-li ho v planu pouzit. Jinac sosnout zdrojaky a nainstalit. Konfiguraci si uz musite zvladnout sam. Na toto tema je popsano mraky stranek. Pan google o nich vi :wink:

Ad2: Disk videt za kazdych okolnosti. Cteni ntfs disku je nutno zakompilovat do kernelu a zapis na nej zas to jadro opatchovat a prelozit.

Ad3: Tak na tohle tema vam napisu seminarku, ale psat to sem? Spis se porozhlednete po netu a urcite najdete odpovedi na to, co hledate. Kdyz slevite z pozadavku, radi vam na ne podrobneji odpovime.

ano, server se mi nainstaloval, jen nevím, jak ho spustit…

stačí aby mi to z toho ntfs četlo, jen nevím, jak to zakompilovat, potřeboval bych trochu podrobnější návod typu udělej to, napiš to, klikni to atd…

asi nejvíc by se mi hodily odpovědi na tyto dvě otázky, protože programuji php a chtěl jsem si rozjet server na tom a zkoušet, jenže zdrojáky mám na druhym ntfs oddílu…

díky

Mrkni se sem

díky moc, tak ten server se mi podařilo rozjet… už jen vidět ten ntfs disk

nevíte postup, abych alespoň viděl ten disk ntfs?

vim, potrebujes zdrojaky jadra, ktery mas nainstalovany. a v menu File systems -> DOS/FAT/NT Filesystems -> <*> NTFS file system support

Anebo se podívej na http://linux-ntfs.sourceforge.net/rpm. Je to i s návodem.