Jak nainstalovat Openoffice

jsem celkem začátečník v linuxu. Nainstaloval jsem si Fedoru 4 a velice se mi libí. Teď můj problém. Stáhl jsem si Openoffice 2 CZ(soubor: OOo_2.0_LinuxIntel_install_cs_rpm.tar.gz), tento archív jsem rozbalil(několik rpm souborů), ale nevím jak to dál nainstalovat. Můžete mi prosím někdo poradit?

Zbytecne… openoffice 2 je soucasti FC4 i s ceskou lokalizaci, slovniky atd. Pokud se vam nejak povedlo pri instalaci OOo neinstalovat (coz me udivuje pokud jste provedl standardni instalaci) pak staci
yum install openoffice*
akorat se vam tech localizaci nainstaluje krapet moc… (daji se z instalace vyradit ale chce to si s tim hrat, jesli mate velky disk a dobre pripojeni tak bych to neresil)
Nez budete priste cokoli stahovat zkuste vzdycky
yum search

viz tez:
http://www.fedora.cz/faq_fedora.html#installsoftware

Příspěvek byl upraven (25-10-05 22:18)

Myslim ze lepsi by bylo otevrit zalozku systemove nastroje a pridat/odebrat programy a tam bych dal doinstalovat openoffice

Mas pravdu… holt stale jeste myslim prilis na urovni prikazove radky.:slight_smile:

Děkuji všem za rady

covex:
v poho taky radsi prikazovou radku, ale kdyz jsou tu takove dotazy a kdyz muzu pomuzu tak jsem se dokopal ktomu, ze jsem instalnul grafiku.
Scatman: neni zac at ti to slape jak potrebujes…-))