Jak nabootovat Fedoru 8 na secondary slave

Dobrý den.

Mám Windows XP (používám bootloader NTLoader) na primary master (Channel 0: M). Nedávno jsem nainstaloval Fedoru 8 na šuplíkový disk připojený jako secondary slave (Channel 1: S). Když se instalátor ptal, odkud chci bootovat, tak jsem zvolil sdb (šuplík). Jak mám teď Fedoru nabootovat?
Šel by NTLoader nahradit GRUBem, ale aby zároveň šly nabootovat Windows, když je šuplík venku? Už se mi jednou stalo (s Linux Ubuntu), že se mi při instalaci změnil MBR, ale samotný GRUB byl zřejmě v šuplíku (Windows nešly nabootovat s šuplíkem venku).

Dokázali byste mi nějak poradit?

moderni BIOS by mohl umet urcit z ktereho disku bootovat.

Nojo. Když zmáčknu F11, tak si můžu vybrat, odkud bootovat, ale ať si vyberu jaký disk chci, stejně nabootují Windows. Někde jsem četl, jak NTLoaderem nabootovat Linux, ale to do toho Linuxu nejdřív musí člověk vlézt, aby si mohl udělat obraz bootovací partition.

Tak s tim grubem to takle skutecne nepujde. On ma totiz cast kodu zavadece v MBR toho primarniho disku a cast pak v /boot na linuxovem oddile (vcetne konfigurace). Pokud vyndate disk, tak se dostanete jen do grub shellu, ze ktereho jde nastartovat jen rucne zadanymi prikazy.

Podle me ale musi fungovat to prohozeni startovacich zarizeni v BIOSu. Tedy pokud v MBR slave disku je nainstalovany grub. Coz by melo jit udelat i startem do zachranneho modu a spustenim prikazu grub-install /dev/sdb.

Prohodit zařízení? Jako že se BIOS nejdřív pokusí nabootovat secondary slave a pak teprve primary master? No, zkusím to. Ale nerozumím tomu, co je záchranný mód a jak ho spustím.

Nektere biosy umoznuji urcit zarizeni se ktereho se ma startovat vcetne toho ze ktereho disku.

Zachranny mod mate popsany v pricce i v extra navodu. Viz hlavicka stranky.