jak doinstalovat desku

Zdravim,

prosim o radu, jak a co je potreba doinstalovat na desku P4M800-M7 rev 3.0 ? je tam 2GB ram a procak Pentium4 3.00GHz s 2M cache. Sice starsi kousek ale tak vyrezne by se to podle me sekat nemelo. Instaloval jsem fedoru 20 -32bit i686 s xfce.

Presedlavam z win, fedora se mi libi ale zatim moc s linuxem neumim.

Nerozumím :smiley: Jak doinstalovat? Pokud myslíš ovladače tak nic netřeba. Vypal si LIVE DVD/USB a vyzkoušej zda jede vše ok.
Možná bych zvolil x86_64…
Jinak si projdi zdejší wiki + forum.
Na wiki koukni např i zde : http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:instalace

stahnul jsem ftp://ftp.linux.cz/pub/linux/fedora/linux/releases/20/Fedora/i386/iso/ to ISO, nainstalovat bez problemu. Jen ted kdyz chci treba spustit terminal, tak uvazuji zda jsem tu klavenici vubec zmacknul… ty prodlevy jsou pomerne velke… kdyz si kliknu na Cinnost, taky zvazuji zda jsem kliknul, jelikoz to celkem trva.

Abych byl konkretni, rad bych mel z toho stroje server, na kterem mi pobezi par aplikaci prakticky nonstop. K fedoru jsem si oblibil ze skolnich let, ted zkousim jak bude vyhovovat. Byl bych rad, kdybych ji mohl zachovat, ale pokud se to tak seka, tak to bude asi docela problem.

Jejda nějak mám více otázek než ty :smiley:
Instaloval jsi prostředí XFCE či Gnome?
Pokud to má běžet jako server, je vůbec třeba grafické prostředí?
Nebyl by lepší CentOS na server (kvůli delší podpoře).
Zkus v terminálu dát příkaz:

 top

A koukni jestli náhodou ti to něco nevytěžuje.

Gnome-shell pres 60%

Nad Centosem jsem taky uvazoval, fedora mi je blizsi. OK, tak polozme takto. Potrebuji dohled v siti, rad bych vyuzival programu The Dube, Cacti a AirControl k monitoringu. Predstava je takova, ze na zmineny stroj nahodim linux, vzdalene se pak na nej budu prihlasovat. Co tedy doporucite a jak by jste resily tento ukol? Nic vic neni potreba, jen at ty tri programy jedou prakticky nonstop. Prihlasovani potrebuji i vzdalene z domova, nejlepe jak kdybych sedel primo u masiny.

Jakou grafickou kartu na tom máš? Jestli ti prostředí žere tolik výpočetního výkonu, je možné, že to běží na LLVMpipe a grafika se vykresluje na procesoru.

Jinak k tomu počítači se chceš připojovat přes vzdálenou obrazovku? V tom případě bych GNOME moc nedoporučoval, protože vyžaduje 3D akceleraci a není přes vzdálenou obrazovku zrovna rychlé. Nainstaluj si raději Xfce nebo Mate: http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:graficka_rozhrani

Grafarna je integorvana primo na desce, to bych videla asi jako problem. Ale neni problem tam neco nahodit, cosik se mi zde potuluje. Tak puvodne jsem sel po Xfce, ale az ted zjistuji ze jsem se asi preklikl… Co bych tedy mel delat? Co mi doporucujete pro moji potrebu do mych podminek?

Jak je popsané na té odkazované stránce, stačí zadat příkaz: sudo yum -y groupinstall ‘Xfce Desktop’

Hodil jsem grafiku do AGP a stroj jede perfektne. Kdyz jsou zde taci frajeri pres linux, muzete se podivat na jeden programek? Slouzi k monitoringu stanic od Ubiquiti. Instaluji jej na fedoru20 podle navodu http://community.ubnt.com/t5/airControl-2-Getting-Started/airControl2-Server-installation-guide-for-non-Debian-Linux/ta-p/480383 soubor pro linux mam tento http://www.ubnt.com/downloads/aircontrol2/aircontrol-v2.0-beta11.1050.131015.1726-ubuntu.deb . soubor jsem nakopiroval do slozky, kde se to melo stahnout pomoci wget, pokracoval dal az k finalni fazi. Stroj jsem restartoval, chtel spustit deamona a kixlo to s chybou SELHALO. napred /etc/init.d/aircontrol2: řádek 11: /lib/lsb/init-functions: Adresář nebo souubor nenalezen, pri druhem pokusu /etc/init.d/aircontrol2: řádek 84 : log_success_msg: přikaz nenalezen. (pokud pak zadate do prohlizece svou ip:9080 mel by se program spustit) kdyby se to nekomu podarilo rozchodit, muzete dat vedet?

AGP grafika neni potreba, jen je vhodne pro server nainstalovat jiny desktop kdyz uz tedy nejaky.

.deb je balik pro debian. Bohuzel Ubiquity nema (nebo minimalne nemelo) balik pro Fedoru. Zprovoznit se to da, ale vyzaduje to netrivilani usili. Chybejici init-functions jsou v redhat-lsb-core…