jak automaticky připojit NTFS disk

Dobrý den,

mám na počítači Fedoru 17 KDE společně s Windows, takže mám i NTFS oddíl. Když k němu chci přistoupit z Fedory musím napsat heslo. Jak systém nastavit, aby to šlo bez hesla, tak jako například v Kubuntu ?
Děkuji.

http://fedora.cz/pripojovani-diskovych-oddilu-bez-hesla/

Do /etc/fstab vlož něco podobného:

#Entry for /dev/sdc1 :
UUID=F268456368452825 /media/Win.C ntfs-3g umask=000,user,dev,codepage=1250,suid,exec,uid=1000,gid=1002 0 0

kde UUID hodnotu nahraď svým UUID disku (zjistíš třeba programem GParted) uid= je číslo přiřzené uživateli, který bude disk hlavně využívat, gid= číslo skupiny uživatelů. Máš-li víc logických disků pro Widle, totéž udělej pro všechny disky. Pozor, adresář pro mount point (v mém případě) /media/Win.C musí být založen. Rebootuj a měly by disky Windouz býti přípojeny.

UUID, lze zjistit i pomocí

blkid

Zdá se mi to takové čistší.

Neni portreba reboot, staci prikaz
mount -a

Povedlo se mi to snadno pomocí návodu, který poslal vain.
Děkuji všem.

No ovsem ta zmena zapisu pro PolicyKit mezi F17 a F18 je drsna. Presne z techto duvodu pouzivam radsi stare=stale unixove principy nez tohle. Podobne jsem narazil ted s dbus prikazy, ktere se v kazde verzi meni, naposled kuli systemd.

V tom má covex pravdu. Já to moc nezkoumal, ale ten návod je, co jsem se tak ohlížel, pro Fedoru 18 už na nic. Věčný pokrok znamená věčné problémy…