JADmaker

Zdravím,
Jsem přeběhlík z debianu na F13, ve fedoře už jsem něco zkoušel, ale zatím se učím, nejsem guru ale BFU taky ne.
Chci se jen zeptat, jaká je alternativa v F13 pro program na tvorbu *.jad souborů z *.jar souborů, jde mi o vytváření “jadů” kvůli přenosu aplikace do telefonu který vyžaduje pro instalaci aplikací oba soubory.
Ve windowsech je to program JADmaker, ten ovšem ve wine vůbec nefunguje. Pro linux jsem našel nějaký script, který přes veškerou snahu nefunguje.
Je nějaký jadmaker pro linux s gui?

tady je ten script:


#!/bin/bash
#
# Given a J2ME midlet jarball, create a JAD for it
# Usage: ./jadmaker.sh <filename>

# safety check 1
FILE=$1
if [ ! -f "${FILE}" ]; then
  echo "Input file '${FILE}' missing, exiting."
  exit 1
fi

# safety check 2
JAD="${FILE%.*}.jad"
if [ -f "${JAD}" ]; then
  echo "${JAD} already exists, overwrite? (y/N)"
  read tmpans
  answer=$(echo "$tmpans" | tr '[:upper:]' '[:lower:]')
  if [ "$answer" != "y" ] && [ "$answer" != "yes" ]; then
    echo "Not overwriting ${JAD}, exiting."
    exit 1
  else
    rm -f "${JAD}"
  fi
fi

# unzip the internal manifest, changing line endings to our local OS
# the sed action removes blank lines, with or without spaces/tabs
unzip -aa -j -p ${FILE} "META-INF/MANIFEST.MF" | sed -e '/^[ \t]*$/d' > "${JAD}"

# generic variables
echo "MIDlet-Jar-URL: ${FILE}" >> "${JAD}"
echo "MIDlet-Info-URL: http://" >> "${JAD}"

# actual jarball size
FILESIZE=$(stat -c%s "${FILE}")
echo "MIDlet-Jar-Size: ${FILESIZE}" >> "${JAD}"

# weee
echo "Created ${JAD}."
exit 0


po spuštění (v debianu 5) je výpis následující:

./jadmaker.sh
bash: ./jadmaker.sh: /bin/bash##: chybný interpretr: No such file or directory

Nejsem žádný programátor, ale chyby ve scriptu žádné nevidím.
Díky za každou radu.

Něco takového? http://jadclipse.sourceforge.net/wiki/index.php/Main_Page

super! Přesně toto jsem potřeboval.
Dík

btw. pri pouzivani toho scriptu daval jsi jako parametr cestu k jar souboru?

ve skriptu je napsane:

# Usage: ./jadmaker.sh <filename>

ale z toho co jsi sem postnul to vypada, ze jsi to poustel bez nutneho parametru, proto ta chyba, rekl bych…

Uprimne receno “jar” soubor je jen zazipovana adresarova struktura s java aplikaci. “jad” ma podle toho skriptu jen jemne pozmenenou strukturu. Podle me ta chyba skriptu je proto, ze bude nemas nastaveny priznak executable, vykonavas ho na FS bez povoleneho excutable nebo nema nainstalovany bash.

Zkus to pustit prikazem
bash ./jadmaker.sh .jar

Právěže jsem zkoušel všechno možné (Debian ubuntu). Spustitelný příznak byl zapnutý, nebylo to v FS, jar soubor byl přítomen stejně jako bash. Teď jsem to zkoušel v F13 a výpis je následovný:

./jadmaker.sh “něco”.jar
Input file ‘něco.jar’ missing, exitig.

všechny postupy dodrženy a přesto error

Ta hláška je celkem přesná, opravdu byl ten něco.jar přítomen ve složce, ve které si ten skript jadmaker.sh pouštěl?

Tak už jsem to zprovoznil. Netuším čím to bylo, soubor byl skutečně přítomen, přišly mi aktualizace. Po restartu a přečtení tvé zprávy jsem to zkusil ještě jednou a funguje.
Ještě bych měl jeden dotaz jakým způsobem a kam (struktura adresářů) se instaluje nebo kopíruje nové gdm téma přihlašovací obrazovky a splash screeny, které jsem si našel na gnome-look.org? Jsou to zdroje ne balíčky (.deb)na které jsem byl zvyklý z u*buntu,takže tentomanuální postup neznám a návod tam nebyl.

Tohle je spíš na nové téma, nebo ještě lépe dotaz na google. Vím, že v dobách Fedory 10 se to strašně řešilo a pokud mě paměť neklame, tak to moc jednoduše nešlo. Co se od těch dob změnilo ovšem nevím, ale google vědět bude. A snad ještě v době Fedory 12 se to řešilo stylem “smaž GDM a nainstaluj KDM”, ale jak je to teď…