IRC kanal #Fedora-cs a mail list fedora-cs

Ahoj,
tak jsem tedy založil kanál české Fedory na www.freenode.net. Místnost je #Fedora-cz.

Odkaz: irc://irc.freenode.net/%23Fedora-cz

Oprava:
Tak se omlouvám za ten překlem v názvu…Mira

Ahoj,

jo po dlouhe dobe na Solarisu jsem se vratil opet k fedore, a jsem rad ze muze byt i live rozhovor s ostatnimi cleny komunity :slight_smile:

S pozdravem

setuid

Takže nečekaně, po prohlídce oficiálních stránek Fedory jsem narazil na oficiální kanál pro Fedoru v cz-sk. Místnost se jmenuje #fedora-sk, a je opět na irc.freenode.net.

A teď babo raď, trhnout se, nebo ne…

To je teda zajimavy, skoro bych rekl diskriminacni. Kdyby to bylo #fedora-czsk tak to chapu, ale fedora-sk a je to cz? Este by to mohlo byt #fedora-cz-sk, ale nerad bych se hadal o pomlcku… to uz tady jednou bylo.:slight_smile: Bohuzel nejsem baba takze moc radit neumim, faktem je, ze cimdal vic mladych cechu ma se slovenstinou problemy, takze ac je mi lito tristit komunitu. ktera si jinak treba na nasem foru docela dobre rozumi, tak bych byl bud pro prejmenovani stavajiciho, nebo trh a pozadat oficialni stranky od aktualizaci. MMCH: Kde si to nasel?

Problémy se slovenštinou? To snad ne ja jsem teda ročník 89 ale nemyslím si že by slovenština byla až tak rozdílná.

Ale pokuď vezmete v poutaz portaly jako je blackhole.sk, také je tam spoustu cechu a portál má reklamu i v casopisech vydavanych v cesku. Takze pokud bude fedora-sk mit dobrou diskusi budu chodit na fedora-sk to same u fedora-cz. Nerozlisoval bych az tak detaily za pomlckou.

:slight_smile: Myslel jsem to trochu jako provokaci. Problem je v tom, ze nazev kanalu fedora-sk je zavadejici a neni z nej zrejme ze je i pro cesky mluvici.

Ahoj,
je to tady: http://fedoraproject.org/wiki/Communicate#head-e606f00c0fdeb3462b9278f364f5645317ea30b7

Podle logu to tam pridaval:
116 2007-01-13 23:56:03 16666 MarekMahut #fedora-sk for slovak and czech users is available! don’t hesitate to join us!

kontakt na Marka Mahuta:
http://fedoraproject.org/wiki/MarekMahut
sk ma uz i sveho ambasadora… to se maj.:slight_smile:

Kdyz tam pridaval to IRC, nemel by byt problem ho tam zastihnout a domluvit se co a jak.

Covex, vsechna cest, delas tady kus dobre prace, ale s tou slovenstinou jsi teda dost ulitl. Pokud nejaky cech nerozumi slovenstine, pak ma IMHO jiny a vetsi problem, nez jazykovy…

Co pořád řešíte… Když tady ta možnost je, jsem pro samostatné cz. Struktura IRC by měla kopírovat soustavu suverénních států :slight_smile: Neřešit to jen podle toho, jak to vnímáme my, ale i jak to vnímají ostatní okolní státy. Nedělejte v tom maglajz. Navíc, komu vyhovuje samostatné cz, ten bude spokojen, kdo se nechce ochudit o slovenské příspěvky, ten může navštěvovat i sk, nebo to tak snad nejde???

Samozrejme muzete vyuzivat vic kanalu naraz.

2alhor: Ver tomu nebo ne ale je to tak. Pribyva lidi, kteri maji problem predevsim mluvene slovenstine rozumet. Navic to neni z me hlavy ale uz pomerne dlouho diskutovane tema: http://www.scifi.cz/ik/1998/19981014.htm

no ja by som teda preferoval iba jeden kanal …
je mi jedno ci sk alebo cz, podstatne je kto na tom kanali bude :slight_smile:

p.s.
myslim ale ze by bolo fakt dobre to zjednotit, nie ?

To je ale spatny, ze na tom ceskem momentalne nikdo neni a na slovenskem je ted 5 useru…

Hoj, ja mysim ze bysme vsichni meli jit do fedora-sk, kdyz nekdo nebude rozumet, co si myslim ze bude dooost vzacne, muze poprosit jen o odpovedi ve svem jazyce, ci o peklad :slight_smile: Jestli je tam ‘sk’ nebo ‘cz’ je uplne jedno, existuje spousta czechoslovenskych for, ktera je oznacena ‘cz’, proc by to nemohlo byt jednou naopak, kdyz uz to zalozili.
Btw na Fedora-cz je 0 uzivatelu, tudiz bych ji zrusil.
At tak ci onak, uz tam nekam wsichni pojdme!

Dobry den,

Volam sa Marek Mahut a som Fedora Ambassador pre Slovensko. Sme uz na #fedora-sk par a radi uvitame aj dalsich. Priznam sa, ze som vobec na tento cz/sk problem nepomyslel pri vytvarani tohoto kanala - zase sa ciastocne ospravdlnujem. Ak to niekomu vadi mozem odstranit z fedoraproject.org zmienku o tom ze ten kanal je aj pre ceskych uzivatelov Fedory. Co o tom myslite ?

Ak mate dake otazky alebo pripomienky mozete ma kontaktovat priamo na tom kanale.

Dakujem,

Marek Mahut

Ja bych tam zminku nechal, pokud Vam cesti uzivatele na kanale nevadi, coz si myslim, ze ne… At si kazdy chodi, kam chce.
Ale myslim, ze je nesmysl, aby sme se (CZ/SK) rozdelovali, kdyz si rozumime a muzeme si navzajem poradit. Pocitace, a hlavne Internet a Linux spojuji, co bylo rozpojeno, tak to nekazme a nesnizujme zbytecne potencial.
Mozna by se dalo uvazovat o zmene jmena kanalu na ‘fedora-czsk, fedora skcz, nebo fedora-czechoslovakia’, nebo co ja vim :D, aby to bylo jasny uz z nazvu, ze je pro oboji.

Problému mladších ročníků rozumět slovenštině jsem si taky všiml. Svým způsobem je to škoda, protože slovenština má své kouzlo. Můj názor je nerozdělovat. Osobně mi nevadí “sk” za pomlčkou. Proč by mělo? Důležitější je obsah a to, že si dokážeme navzájem poradit. Pokud by to však někoho uspokojilo, dalo by se uvažovat i o “cs” za pomlčkou. Czechoslovakia je docela dlouhé. :wink:

– yoor

yoor napsal(a):

Problému mladších ročníků rozumět
slovenštině jsem si taky všiml. Svým způsobem
je to škoda, protože slovenština má své
kouzlo. Můj názor je nerozdělovat. Osobně mi
nevadí “sk” za pomlčkou. Proč by mělo?
Důležitější je obsah a to, že si dokážeme
navzájem poradit. Pokud by to však někoho
uspokojilo, dalo by se uvažovat i o “cs” za
pomlčkou. Czechoslovakia je docela dlouhé. :wink:

– yoor

Ano, vlastne suhlasim. Minulost ukazala ze sa celkom rozumieme tak preco nemoze byt tomu aj tak nadalej. Osobne mi nevadi ci je -sk alebo -cz ale myslim ze by to mohlo v buducnosti niekomu robit problem. V tomto pripade by som vas chcel poprosit aby ste sa presunili na #fedora-cs kanal :slight_smile: Opravim to aj na fedoraproject.org.

Dakujem!

Jak vyplynulo z teto ale i jinych diskusi, nakonec jsme se ustalili na


IRC kanalu: #fedora-cs

a

mailing listu: fedora-cs

Podrobnejsi informace k mail listu - http://forum.fedora.cz/read.php?1,7725,7725#msg-7725

neviem asi som noob, ale nejak neviem dostat do pidginu irc://irc.freenode.net/%23Fedora-cz … je to spravna adresa?