Interpunkcia v hesle

Zdravím, nainštalovala som si Linux Fedora a pri inštalácií som zadala heslo s mäkčeňom a aj s “ô”. Po dokončení inštalácie sa mi však nedá prihlásiť, pravdepodobne nenačítava tie interpunkčné znamienka a namiesto nich dáva iné znaky. Teraz sa však neviem prihlásiť do Linuxu, a neviem ani ako sa mení heslo. Ak by mal niekto trpezlivosť a laicky by mi to vysvetlil bola by som veľmi vďačná. Ďakujem

Při instalaci jsi vytvořila uživatele a správce root? Tedy nastavila jsi jim obojím hesla?
Při logování zadáváš heslo pro uživatele (ne pro roota). Není problém v rozložení klávesnice? Při instalace byla nastavena např na anglickou a teď na slovenskou (či naopak)?
:slight_smile:

Ano pri instalacii som vytvorila uzivatela aj spravcu, ale pod oboma mam to iste heslo, cize aj pod spravcom mam to s tymi interpunkcnymi znamienkami. A skusala som heslo zadavat aj cez tu tabulku ASC II, ale pri stlaceni ALTu a prislusneho cisla sa nic nenapisalo. A skusala som aj premenit klavesnicu cez ALT + SHIFT ale aj tak nic nefunguje.

No, ještě je pořád možnost jít do failsafe módu, kde člověk dostane admin práva bez hesla a změnit si to rootovské heslo na něco jednoduššího, s čím už se člověk spolehlivě zaloguje.

Klavesnice se ve vychozim nemusi vubec menit pres Alt+Shift, ani nevim jaka zkratka je vychozi pro prihlasovaci obrazovku, ale pokud instalace probihala v danem jazyce a klavesnice byla s jistotou prepnuta na danou diakritiku, pak by mela byt moznost ji v prihlasovaci obrazovce vybrat nekde v pravo nahore kliknutim.

Pri zadávaní mena používateľa si preskúšaj klávesnicu, či ti píše “ô”.
Hneď budeš vedieť na čom si.