Intel Pentium4 a Fedora 23

Mam starsi pocitas s Intel Pentium4 a 2G pameti. Vypalil jsem si 64b workstation, ale na obrazovce se nic nedeje. Vypalil i 686, ta take nefunguje. Obe jsem se pokusil spustit na novejsim 64b, ta 64 se “kousla” na tom uvodnim kolecku, co postupne pribyva, ta 686 se dostala k rozhodovani Live/instalace, a jelikoz mam na tom PC OpenSuse, jen jsem odzkousel prostredi.

Je ten starsi slaby, nebo spatne vypalena 64b verze F23 (vypalovano z Ubuntu, nevidel jsem kontrolu na kontrolni soucet, mozna velka rychlost vypaleni). Dival jsem se Biosu, ale instalacku z USB tam neni. Nebo odzkouset Verzi Server F23, popripade znovu vypalit pres K3b toho workstationa? Popripade spiny Kde,Xfe.

Diky za nazor a radu.

Na té startovací obrazovce (kolečko, které postupně přibývá) můžeš stisknout Esc a přepnout se do textového režimu. Tam bys měl vidět, na čem se to kouslo.
Rozhodně bych zkontroloval checksum, špatně stažené nebo vypálené to klidně může být.

Vypalil jsem si dalsi DVD(ale jiz pres K3B), dal kontrolu nacteni, vyhodilo te nejaky error. Takze muze byt spatne stazene ISO. Soubezne s Isem sel i kontrolni soucet. Jak zjistim v linuxu, ze ten stazeny soubor je podle kontrolniho souctu spravny. Uz se mi nechce vypalovat dalsi DVD.

Pokusil jsem se nainstalovat z tohoto dalsiho media Fedoru Workstation. Instalace se ohlasila jsko OK. Po restartu se objevilo prihlaseni s heslem pro uzivatele(ROOT mam zvlast), po OK se objevil roztristeny obraz, ktery se spravil, ale mys a klavesnice po OK okamzite prestaly reagovat. Takze muze byt chybav nedokonale instalaci, nebo je treba stahnout nove ISO soubor?

Zkontrolovat se to dá přes utilitu sha256sum, stačí: sha256sum nazevsouboru
Vygenerovaný řetězec potom porovnejte s CHECKSUM, který se stáhl s ISO ze serveru.

Myslím, že vygenerovat kontrolní součet umí i přímo K3b, ale nezkoušel jsem.