instalačka Fedora 20 KDE 64bit [vyřešeno]

Dobrý den,

asi jsem nějak méně chápavý, ale nemůžu nikde najít ke stažení instalační DVD pro Fedoru 20 s KDE.
Doklikal jsem se k http://spins.fedoraproject.org/kde/ , ale tam mi to nabízí pouze Live CD.
Já bych chtěl plnou instalačku.
Je k mání, či musím instalovat přes to Live?

standardní install dvd pokud se nemýlím obsahuje gnome 3 i kde. A mam dojem že ještě nějaké další prostředí. V instalátoru se během instalace dá zvolit mimo jiné i varianta DE.

Aha, to jsem netušil. Kdysi jsem instaloval z DVD a vylíhlo se z toho GNOME. Asi jsem si nevšiml, kde se to odzaškrtává.
Pak ale nechápu k čemu je spin KDE.
Nu, to je jedno, stáhnu a uvidím…

Klidně stáhni spin KDE, z toho Live CD/DVD to jde samozřejmě i nainstalovat.

Ale jo, to už jsem na jednom počítači udělal a chodí to. Ale nebylo to KDE, ale XFCE. Počítač je takový malý prcek, používaný spíše jako server.
Ale na desktop chci KDE. A jak tady čtu, tak je rozdíl mezi instalací z Live a z plnohodnotného DVD. Nevím jaký, ale prý to tak je. Je to tu o dva řádky níže. http://forum.fedora.cz/read.php?3,25995

Řekl bych že z uživatelského hlediska je asi největší rozdíl, že z live nejde zvolit při instalaci konkrétní balíčky či skupiny. V podstatě to nakopíruje vše co je na live automaticky. např LO atd.

Projdi si Live KDE. Pokud ti vyhovuje, nainstaluj to z toho, prostě se přenese obraz toho Live média na disk a bude to prakticky 1:1. Při instalaci z DVD si můžeš při jednom ještě vybrat další věci, které se mají/nemají nainstalovat (ale ne nijak extra podrobně, jak to bylo u starších verzí instalačního programu). Což ale zvládneš doinstalovat/odebrat i ze systému po instalaci z Live média. Pokud opravdu trváš na instalaci z DVD, musíš během instalace vybrat KDE namísto GNOME Desktop v sekci software selection, viz obrázek http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1d/Anaconda_installation_summary_screen_in_Fedora_19.png

No vzhľadom na dátum vydania Fedora 20 by som už na inštaláciu nepoužíval ani štandardné Fedora 20 DVD a ani live Fedora 20 KDE Spin. Pretože po inštalácii sa musí vykonať rozsiahla aktualizácia.
Pokiaľ je k dispozícii ako-tak prijateľné pripojenie do internetu treba používať Fedora 20 CD na sieťovú inštaláciu. Je to rovnaké ako inštalácia cez DVD, akurát si inštalácia stiahne len balíčky, ktoré sú aktuálne a tie, ktoré naozaj potrebuje.

Existují i aktualizované komunitní obrazy, které už aktualizace obsahují.

Jo, dá se to zvolit při instalaci. Prostě jsem tuto volby přehlédl a defaultně to je Gnome.