Instalacia z USB LIVE

Zhravim… Vytvoril som iu USB live s fedorov, podla stranky z oficialneho projektu… Po nacitani fedory z USB live spustam instalaciu fedory… Nastavim si particie boot, swap, root , aj svoju vlastnu a dam zapisat zmeny na disk. Zmeny sa zapisu . Uniestnim bootloader a nasledne ked sa ma spustit instalacia vyhodi to chybu… Prikladam obrazok v linku… Takisto ak spustim istalaciu automaticku a dam fedore vyuzit volne miesto taktiez vyhodi danu chybu… miesta je az az… Este dodam jedna sa o disk kde je uz nainstalovany Win 7 ale instalujem na volne miesto na disku…
Este dodatok chyba sa vzdy tyka oblasti ktoru som nastavil ako root ( / ). Ja uz fakt neviem kde je problem tak vas poprosim o radu mozno ste sa s tym uz stretli…
Obrazok link : http://imageshack.us/photo/my-images/525/20111222090407.jpg/

UPRAVA" Jedna sa o instalaciu fedory 16

Zkoušel jsi instalaci z CD, případně nějaké jiné médium Fedory (např. i instalační místo live)? Případně nahlaš bug do bugzilly proti Anacondě. Vývojáři instalátoru patří mezi ty, kteří nejrychleji odpovídají.

Ja som z cd nikdy problem instalovat nemal ale book nema opticku mechaniku takze v podimenkach ktore mam ma napada len USB… : (

Ukazoval jsem to člověku z Anaconda teamu a bez logů bohužel nemůžou identifikovat problém.
Nahlaš, prosím tě, bug: https://bugzilla.redhat.com/enter_bug.cgi?product=Fedora
a přidej k tomu syslog, dmesg log, anaconda log, storage log a program log. Na live by to mělo být všechno ve /var nebo /tmp.

Co znamena ze mas na disku volne misto? Zmena to ze ti Windows ukazuji ze mas volne misto, nebo ze mas na disku misto, ktere neni pridelene zadnemu operacnimu systemu, tedy je nenaformatovane a nepridelene?

Ahoj,

informace, které poskytuješ jsou sice mírně neúplné, jak píše covex a jak Ti též odpověděli z radhatu. Podle toho, co jsi zde uvedl to vypadá, že spíše bude problém v tom, jak máš rozdělený harddisk nebo jak se jej snažíš při instalaci rozdělit.

Pokud instaluješ duálně Win a Linux, tak doporučuji prvně nainstalovat Windows. Především však při instalaci neobsaď celý disk, ale vytvoř oddíl z části disku, kam se tento systém nainstaluje.

Nezapomeň na omezení disků formátovaných systémem MBR/MS-DOS na 5 primárních partition. Patrně jsi již 2 obsadil (Windows Rescue + System).

Při instalaci Fedora nebo jiného systému pomocí Anaconda, vyber buď vlastní rozložení, ale spíše bych doporučil automatické rozložení (Odstranit všechny linuxové oddíly a vytvořit ze šablony nebo tak něco).

Vřele doporučuji volbu “použít LVM”, automaticky je zaškrtnutá.

Respektive prostě můžeš nechat instalaci být úplně v té základní podobě. Pokud projde, hledej chybu v tom, co jsi dělal s oddíly, nejspíše jí tam i najdeš.

Pro inspiraci si při instalaci zaškrtni “upravit oddíly ručně” a podívej se, jak by to asi tak mohlo být vytvořené :slight_smile: