instalacia v textovom mode a lvm + raid

zdravim,
mam sda1 a sdb1 - rovnake hdd.
chcem nainstalovat fc6 raid1 + lvm…

problem je ze v text mode sa neda lvm nastavovat, da sa iba editovat preddefinovane nstavenie. proste nie je tam tlacitko LVM ako v grafickom mode.

neviem ako na to, lvm som doteraz nepouzival, raid1 si viem pri instalacii dat na potrebne particie a aj mi po instalacii ide.

chcel by som to takto, cele hdd dam do raid1 a potom si vytvorim volGroup00 nad raidom1 a v tom volGroup00 si vytvorim particie / /home atd…
postup v text rezime;
sda1 a sdb1 (cele hdd) oznacim ako software raid.
kliknem na raid a vyberiem
fs: LVM
type raid: 1

potialto je to ok, ale neda sa mi volumeGroup00 vytvorit, v text reziem to nejde.

nemate s tym skusenost ako spravit raid1 + lvm ??

hmm,
tak ako som to chcel to asi nepojde, lebo ak dam mirror na cely sda1,2 a na to lvm(skusam v graf. instalatore), tak nepovoliist dalej lebo bootovacia cast nemoze byt sucastou lvm.

tak to skusam (v graf. rezime a tym ze nedam instalovat kde ani gnome :slight_smile:
tak ze si vytvorim asi 100MB na sda1 a sdb1 to dam ako
linux raid, a dam to do raid1 a pripojim ako /boot
zvysok dam linux raid1 a na to dam lvm a tam spravim /home /var /tmp swap… takto mi to ide

takze musim instalovat v graf. mode ale s tym ze nebudem instalovat kde ani gnome, ono to po reboote nabehne do init3 normalne …

mozete mi niekto kto s tym mate skusenost poradit, ci to mam dobre rozdelene teda:

sda1,sdb1 mam 100 mega a mam to v raid1
zvysok mam v raid a nad tym lvm.
a v volGroup00 mam /home /tmp /var a swap ??

poradte prosim, napiste skusenosti ?

Podle me to mate spravne. Nemam s tim kazdodenni zkusenost, ale to ze /boot nemuze byt na LVM je dano tim, ze grub neumi startovat z LVM a tak kernel a initrd musi byt na “normalne” pristupne partition. V textovem instalatoru byste si to asi musel vytvorit rucne v konzoli a pak jen zvolit prislusne body pro mountovani.