Instalacia driveru na grafickuu kati Nvidia

Caute neviete mi poradit co s tym robit ?? … po spusteni instalacie my vyhodi chybu s odkazom nech sa pozriem na log a v nom je

nvidia-installer log file ‘/var/log/nvidia-installer.log’
creation time: Mon Mar 23 22:03:46 2015
installer version: 346.47

PATH: /usr/lib64/qt-3.3/bin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/bin:/sbin:/home/dominator/.local/bin:/home/dominator/bin

nvidia-installer command line:
./nvidia-installer

Using: nvidia-installer ncurses user interface
-> Detected 4 CPUs online; setting concurrency level to 4.
-> Tagging shared libraries with chcon -t textrel_shlib_t.
-> The file ‘/tmp/.X0-lock’ exists and appears to contain the process ID ‘1404’ of a runnning X server.
ERROR: You appear to be running an X server; please exit X before installing. For further details, please see the section INSTALLING THE NVIDIA DRIVER in the README available on the Linux driver download page at www.nvidia.com.
ERROR: Installation has failed. Please see the file ‘/var/log/nvidia-installer.log’ for details. You may find suggestions on fixing installation problems in the README available on the Linux driver download page at www.nvidia.com.

No máš to tam napsané, pouštíš instalátor v X prostředí, místo řešení blbostí by Ti stačilo si pročíst místní příručku http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:hardware#instalace_ovladacu_pro_graficke_karty_nvidia_a_ati ale proč jednoduše, když to jde složitě, že?

Jak píše vain, podívej se do příručky, kde je popsaný návod, jak nainstalovat nVidia ovladače z repozitářů RPM Fusion. Je to výrazně jednodušší.

to som uz skusal ale vzdy mi vyhodi

Načítané zásuvné moduly:fastestmirror, langpacks
Loading mirror speeds from cached hostfile

  • fedora: mirror.vutbr.cz
  • rpmfusion-free: mirror.vutbr.cz
  • rpmfusion-free-updates: mirror.vutbr.cz
  • updates: mirror.vutbr.cz
    Balíček kmod-nvidia nie je dostupný.
    Balíček xorg-x11-drv-nvidia-libs nie je dostupný.
    Chyba: Nie je čo vykonať

Vypadá to, že nemáš přidaný non-free repozitář RPM Fusion.

Tak to je super, že jsi to zkoušel, ale čti pozorně a jak píše Sešívaný, přidej RPM Fusion repositář, viz http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:instalace_aplikaci#pridani_repozitare

Diki pomohlo ked som pridal repozitar , pekne som nainsaloval ovladac na graafiku len akurat mi to zrusilo sietovu kartu ale pro preinstalovani to beha v pohode