Instalace WinXP po instalaci Fedora9

Pisu bez hacku a carek, protoze mi zlobi nastaveni klavesnice. Nainstaloval jsem si OS Fedora9 a nyni mi nereaguje instalacni CD pro WinXP /OEM originalka/. PC mi oznami bootovani z CD, zjistuje hardwarovou konfiguraci a … cerna obrazovka. Instalacni CD Fed8 i Fed9 funguji normalne. /Pozn., Nacitaci doba Fedora9 je strasliva/.

Bohuzel instalacni CD WXP se zhrouti pokud na disku nalezene nepratelskou strukturu operacniho systemu Linux. Jedine reseni je instalovat nejdrive WXP, a nedovolit mu sezrat cely disk pro sebe, a pak instalovat Fedoru. Ono totiz i v pripade ze byste tento problem nejak obesel, Windows bud disk smazi i s “neznamym” os, nebo vam aspon prepisi zavadec Fedory a musel byste ho opravovat. Jakozte legalni vlastnik OS si muzete stezovat, ale vzhledem k tomu ze to mate OEM tak leda u toho kde ste je koupil a ten na vas nejspis posle psa. :slight_smile:

Dříve mi pomohla instalace linuxové distribuce Open SuSe (jenž se oficiálně kamarádí s Microsoftem), která “přerazila” instalaci Fedora8 a na ní jsem navázal s WinXP. Udělám to tak znovu.

To neni potreba… staci kdyz pomoci LiveCD Fedory nebo zachranneho modu Fedoru odstranite nastroje fdisk cele rozdeleni disku.