instalace wine pro hraní Wow

Ahoj, mám HP ProBook 6465b… nainstaloval jsem Fedora 19(64b) - gnome3 spin, AMD Catalyst (verze ovladače 13.20.5-130726a…)

A rád bych si zde zahrál i nějaké hry (World of Warcraft Cata), proto jsem nainstaloval wine:
"
yum upgrade
yum install wine.i686
"

Wine cfg mám výchozí OS Win7 (osvědčilo se mi na tomto stroji v Ubuntu)

Bohužel při pokusu spustit Wow (nebo SW Kotor2) pomocí “Wine file” mi obrazovka zablikala a ocitl jsem se v přihlášení uživatele do systému. Logicky jsem zpanikařil a upgradoval wine
"
yum --enablerepo=updates-testing upgrade wine
"

A problém přetrvává… Nemáte prosím někdo nápad kde jsem udělal chybu neob co jsem přehlédl a neudělal?
Předem děkuji za odpovědi.

Že se ocitnes v přihlašovací obrazovce je s největší pravděpodobností způsobeno pádem X serveru. WoW nebo Wine ho prostě shodí. Problém může být v kompozitoru (Mutter), zkus to v jiném prostředí, třeba Xfce. Problém může být také v ovladačích. Zkus to s open soudce ovladači. Mně se třeba to samé děje s hrami ze Steamu. Můžou za to ovladače od AMD, musím kvůli tomu používat ty oken source, které mimochodem nejsou tak špatné. U některých řad karet se výkonem hodně blíží Catalystum.

Tedy navrhuješ…
Odinstalovat amd ovladače:
"
yum remove kmod-catalyst xorg-x11-drv-catalyst
"
a restartovat, ať naběhnou původní ovladače a doufat že to wine a hru utáhne?

No, první bych vyzkoušel jiné prostředí. Ideálně takové, které nevyžaduje kompoziting. Třeba to Xfce. Obecně jsou taková prostředí lepší na hraní, protože tam člověk dosáhne o cosi lepšího herního výkonu. Znám lidi, kteří používají GNOME, ale na hraní se přepínají do minimalistickeho prostředí.
Až pak bych zkusil ty open source ovladače.

Tak jsem nainstaloval xfc…
a problem přetrvává, ale vyhodilo mi to chybu, podle ktere si myslím že by mohl být problém v wine:
"
SELinux is preventing /usr/bin/wine-preloader from mmap_zero access on the memprotect .

***** Plugin mmap_zero (53.1 confidence) suggests **************************

If you do not think /usr/bin/wine-preloader should need to mmap low memory in the kernel.
Then you may be under attack by a hacker, this is a very dangerous access.
Do
contact your security administrator and report this issue.

***** Plugin catchall_boolean (42.6 confidence) suggests *******************

If you want to allow mmap to low allowed
Then you must tell SELinux about this by enabling the ‘mmap_low_allowed’ boolean.
You can read ‘None’ man page for more details.
Do
setsebool -P mmap_low_allowed 1

***** Plugin catchall (5.76 confidence) suggests ***************************

If you believe that wine-preloader should be allowed mmap_zero access on the memprotect by default.
Then you should report this as a bug.
You can generate a local policy module to allow this access.
Do
allow this access for now by executing:

grep wine-preloader /var/log/audit/audit.log | audit2allow -M mypol

semodule -i mypol.pp

Additional Information:
Source Context unconfined_u:unconfined_r:unconfined_t:s0-s0:c0.c1
023
Target Context unconfined_u:unconfined_r:unconfined_t:s0-s0:c0.c1
023
Target Objects [ memprotect ]
Source wine-preloader
Source Path /usr/bin/wine-preloader
Port <Neznámé>
Host localhost.localdomain
Source RPM Packages wine-core-1.7.0-1.fc19.i686
Target RPM Packages
Policy RPM selinux-policy-3.12.1-73.fc19.noarch
Selinux Enabled True
Policy Type targeted
Enforcing Mode Enforcing
Host Name localhost.localdomain
Platform Linux localhost.localdomain 3.10.9-200.fc19.x86_64
#1 SMP Wed Aug 21 19:27:58 UTC 2013 x86_64 x86_64
Alert Count 79
First Seen 2013-08-30 20:40:24 CEST
Last Seen 2013-08-31 14:22:34 CEST
Local ID d5252505-870f-4269-b1d4-361976708d71

Raw Audit Messages
type=AVC msg=audit(1377951754.822:513): avc: denied { mmap_zero } for pid=5995 comm=“wine-preloader” scontext=unconfined_u:unconfined_r:unconfined_t:s0-s0:c0.c1023 tcontext=unconfined_u:unconfined_r:unconfined_t:s0-s0:c0.c1023 tclass=memprotect

type=SYSCALL msg=audit(1377951754.822:513): arch=i386 syscall=chmod success=no exit=EACCES a0=ff977530 a1=ff977530 a2=0 a3=ff9776fc items=0 ppid=1 pid=5995 auid=1000 uid=1000 gid=1000 euid=1000 suid=1000 fsuid=1000 egid=1000 sgid=1000 fsgid=1000 ses=3 tty=(none) comm=wine-preloader exe=/usr/bin/wine-preloader subj=unconfined_u:unconfined_r:unconfined_t:s0-s0:c0.c1023 key=(null)

Hash: wine-preloader,unconfined_t,unconfined_t,memprotect,mmap_zero

Tak zkus SELinux vypnout, jestli to pomůže. Může být problém i v tom.

žjova zrovna jsem se koukal kdo mi vlastne odpovida :slight_smile: některé tvé články na Linux expresu jsem četl…

Bohužel nevim jak SELinux vypnout v sezamu procesů jsem ho nenašel… tak to necháme tak.
Až si budu moc chtit zahrat nějako hru přes wine tak použiju stanici, nebo sem nacpu ubuntu(xfce) nebo opensuse. Děkuju za snahu

Vypnutí SELinuxu provedeš příkazem v terminálu.
Ale nejdříve bych vyzkoušel tento příkaz:

sudo setsebool -P mmap_low_allowed 1

Pokud tento příkaz nepomůže tak spusť toto:

sudo setenforce 0

Bohužel nic. I tak děkuji za nápady.

Jak nic? Po zadání těchto příkazů by se ti neměly generovat chyby SELinuxu.
Zobrazuje se nějaká chyba?

žádná zpráva ani chyba se nezobrazí… prostě to po chvilce naskočí nové #

Ty open source ovladače se taky nechytly?

To jsem nevyzkoušel, přepnutí na opensource ovladače… docílím toho tak jak jsem popsal?

Tak jsem odinstaloval ovladače od amd a naskočili původní. Bohužel nedokážou utáhnout wow a začalo mi zlobit přepínáni monitoru připojenému k dokovací stanici.
Jelikož ntb dost používám jsem se odhodlal k zbabělémi činu. Přechod na fedoru odsouvám na neurčito. Až budu mít nějaké volno a o problematice více nastudováno.

Ještě jednou děkuji za rychlou snahu o pomoc při řešení.