Instalace vlc do fc6

Ahoj, pokousim se nainstalovat vlc 0.8.5
nakonfiguroval sem si vlc v yum.reposd
po zadani:
yum install vlc

zacne pracovat a pak vypise takovouhle chybu:
.
.
.
–> Running transaction check
–> Processing Dependency: libdbus-1.so.1 for package: vlc
–> Processing Dependency: mozilla >= 1.7.13 for package: vlc
–> Processing Dependency: libgnutls.so.11(GNUTLS_REL_1_0_9) for package: vlc
–> Processing Dependency: libgnutls.so.11 for package: vlc
–> Finished Dependency Resolution
Error: Missing Dependency: libgnutls.so.11(GNUTLS_REL_1_0_9) is needed by package vlc
Error: Missing Dependency: libgnutls.so.11 is needed by package vlc
Error: Missing Dependency: libdbus-1.so.1 is needed by package vlc
Error: Missing Dependency: mozilla >= 1.7.13 is needed by package vlc

tak sem si stah mozillu 1.7.13
nainstaloval

a kdyz se ji snadzim pustit tak vypise:

/usr/local/mozilla/./mozilla

(QFA)Talkback error: Can’t initialize.

a samozrejme pro vlc se furt tvari jako nenainstalovana.
prosim moct :slight_smile:

presne rovnaky problem mam aj ja, skusal som instalaciu cez yum aj rpm balicky, ale stale ma dependencies problemy a aj ked nainstalujem mozillu 1.7.13, tak to nepomoze…

  1. jak jste tu mozillu stahoval a instaloval. Pokud to neni rpm tak na to ze by vam vyresila zavislosti mozila z tar.gz zapomente.

  2. Co presne za repozitare pro VLC jste si pridal? Podle me to je repozitar ktery neni urceny pro FC6 protoze ve FC6 uz je libgnutls.so.13!

To vlc jste urcite neinstaloval z livna repo. U me to probehlo bez problemu a zadnou mozillu to nechtelo. Nepouzil jste nahodou repo z vlc-homepage, urcene pro FC4???

zdravim,

tiez mam problemy s instalaciou (presnejssie s rozchodenim) vlc pod FC6. pridal som si livna repozitar pre FC6 a naistaloval vlc 0.8.5. instalacia prebehla bez problemov, aj co sa tyka zavislosti. ale pri spusteni vlc mi hlasi chybu:
$ vlc
vlc: error while loading shared libraries: /usr/lib/libx264.so.54: cannot restore segment prot after reloc: Permission denied

neviete co s tym? vdaka

a robil si to ako root?

Mel jsem poodobny problem, ale s necim jinym. Zkus vypnout selinux.

inak by som nemohol instalovat, ale uz som zistil v com je problem, problem je ten, ze SElinux branil vlc-cku (a aj inym programom) pristupovat do niektorych zdielanych kniznic, takze po jeho zakazani resp. prepnuti do tolerantneho modu vsetko funguje ako ma

tak sem to nakonec vyresil. pomohlo instalovani rpm pres
http://freshrpms.net/

Diky za rady.

mohol by si prosim pokial mozno co najpodrobnejsie popisat, ako sa ti to podarilo rozchodit? Bol by som ti velmi vdacny… Pretoze jedine, co ma zatial drzi pri widlach je VLC, ktore nie a nie rozbehnut pod FC6…

neviem asi to uz nie je aktualne ale mne sa to podarilo nainstalovat pomocou
sudo yum install vlc