Instalace RPM pro Fedoru na Scientific Linux

OS: Scientific Linux 6.6 64bit


SL je mi blízký svou konzervativností, dlouhodobou podporou a “vědeckým” zaměřením. Rád bych se postupně naučil toto distro zkrotit - oproti “masovým” distrům je obsah repozitářů (i neoficiálních) poměrně chudý.
Prosím o obecné doporučení, jak nejefektivněji provést instalace programů, které jsou zkompilovány pro Fedoru. Instalace pravidelně skončí na hláškách o chybějících knihovnách. Následně zjistím, že požadované knihovny v systému existují (např. při nezdařené instalaci LibreCad). Jindy (např. v případě DraftSight pro 64 bit) pomohlo nainstalovat místo x8664 knihovny knihovnu 686 a instalace proběhla, ale program i tak nešel spustit.
Nebo je vhodnější provést kompilaci ze zdrojového kódu? Díky.

Scientific Linux 6.6 je ekvivalentní zhruba Fedoře 12-13 a tomu odpovídá i stáří knihoven. Balíčky pro Fedoru prostě do Scientific Linuxu instalovat nelze, pokud to nejsou balíčky, kde jsou všechny potřebné knihovny přibalené. Skončí to buď na nesplněné závislosti (knihovna tam může být, ale je starší, než balíček vyžaduje) nebo se to nainstaluje, ale nefunguje to, protože je změněné API, funkce v knihovně atd.

No, reseni existuje, ale znamena to vzit src.rpm a rebuildovat. Nevim z ceho vyplyva chudoba na baliky v SL ale je to predsi jen upraveny CentOS? Ten myva baliku dost a jsou i dalsi repozitre k CentOSu.