Instalace ovladacu Matrox Millenium G450

Kdyz zkousim nejaky lepsi hry, tak mi konci na takovychto hlaskach
libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0x23
libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0x24
libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0xffffffff
libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0xffffffff
libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0xffffffff
libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0xffffffff
libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0xffffffff
libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0xffffffff
libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0xffffffff
libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0xffffffff
Requested visual not supported by your OpenGL implementation.

Podle manualu, ktery je na ftp://ftp.matrox.com/pub/mga/archive/linux/2005/readme_mgadriver_4_3.txt se snazim rozjet ovladace pro Matrox G450.
Jenze podle navodu mi nefunguje “insmod agpgart”, vzdy mi to napise can’t read ‘agpgart’: No such file or directory. Vsechny ostatni kroky manualu jsem snad uspesne splnil.
Reseni se mi nepodarilo nikde najit.

Jsem uplny zacatecnik, moli byste mi poradit, v cem by mohl byt problem a jak ho vyresit? Diky

Vypada to ze modul agpgart je zakompilovany primo v distribucnim kernelu, tento kro tedy muzete smele vynechat. Uprimne receno si ale myslim ze navod muzes vynechat uplne cely. Mam G200 a pouzivam pouze distribucni driver k naproste spokojenosti. Staci pouze pri instalaci vybrat Matrox G450, pripadne po prvni startu spustit “system-config-display” a vybrat Matrox G450. Nezapomente ovsem predtim system uvest do puvodniho stavu pred experimenty.

Problem s “3D driver claims to not support visual 0x23” se vyskytuje tusim v pripade kdyz mas na grafice malo pameti a mas nastavene prilis velke rozliseni + prilis velkou bitovou hloubku. Ja kuli tomu musim pouzivat jen 16bitu :(.

Smarja, diky! Tohle zabralo, stacilo snizit barevnou hloubku.
…kolik ja jsem nad tim stravil casu, googloval, ptal se a pritom stacila takova prkotina :frowning: