instalace OS Scientific 6.4 - lenovo S10-3 (VYŘEŠENO)

Muj problem : Nemohl jsem nainstalovat Scinetific 6.04 vždy při začátku instalace jsem skončil u boottu. Pak jsem přidal do příkazu TAB intel_idle.max_cstate=0

intel_idle.max_cstate=0

Instalace proběhla korektně . RESET a mam pouze černou obrazovku + kurzor.
Jak na to ???

Stejný problem Fedora MATE 18

nezmínil jsi žádné info ohledně hw. tipoval bych to na problém s grafikou. Zkusil bych nabootovat do konzole (param kernelu: single) a v konzoli se podívat do logu. buď příkaz journalctl nebo ručně soubory /var/log/messages, boot.log, xorg.log. pokud by to nešlo tak bych zkusil liveUSB a primountovat root oddíl a pak se podívat do zmíněných logu.

edit: dle specifikace intel atom a grafika též intel, tak pak netuším, snad budou vědět zkušenější. Každopádně logy mohou napovědět…
http://m.cnet.com/reviews/lenovo-ideapad-s10-3-black/33953705

Bohuzel nepises zda to jen konci cernou obrazovkou, nebo nevidis vubec nic.
Pokud si potreboval dany parametr pro start instalace, pak jej nejspis potrebujes i pro start OS ne? OS ma take zavadec, do ktere se da dostat stiskem nejake klavesy a pak uprav paremtry odbodne jako u instalatoru.

intel_idle.max_cstate=0

Dočetl jsem se : Při prvním spuštění je nutné doplnit výše uvedeného parametru jádra v menu GRUB a vložte jej do / boot / grub / grub.conf, aby se stala trvalou.

Udělal jsem boot LIVE CD. přihlasil se jako root . našl jsem / boot / grub / grub.conf

otevřel , ale nvim kam mam dopsat (přidat) intel_idle.max_cstate=0

grub.conf generated by anaconda

Note that you do not have to rerun grub after making changes to this file

NOTICE: You have a /boot partition. This means that

all kernel and initrd paths are relative to /boot/, eg.

root (hd0,0)

kernel /vmlinuz-version ro root=/dev/mapper/vg_lenovolinux-lv_root

initrd /initrd-[generic-]version.img

#boot=/dev/sdb
default=0
timeout=5
splashimage=(hd0,0)/grub/splash.xpm.gz
hiddenmenu
title Scientific Linux (2.6.32-358.el6.i686)
root (hd0,0)
kernel /vmlinuz-2.6.32-358.el6.i686 ro root=/dev/mapper/vg_lenovolinux-lv_root rd_NO_LUKS rd_LVM_LV=vg_lenovolinux/lv_root rd_LVM_LV=vg_lenovolinux/lv_swap rd_NO_MD SYSFONT=latarcyrheb-sun16 crashkernel=auto LANG=cs_CZ.UTF-8 rd_NO_DM KEYBOARDTYPE=pc KEYTABLE=cz-us-qwertz rhgb quiet
initrd /initramfs-2.6.32-358.el6.i686.img

OS ma take zavadec, do ktere se da dostat stiskem nejake klavesy a pak uprav paremtry odbodne jako u instalatoru.

černá obrazovka a kurzor.

Pak se mi podařilo grub >

A co dál nevim.

Prosim o trpělivost

Ano OS ma take zavadec. Ale nemel by ses dostat az do shellu zavadece. Melo by se ti zobrazit menu, v nem staci sipkou vybrat dany kernel a stisknout klavesu “e” jako edit, nasledne najet na radek zacinajici kernel a pripsat tam nakonec tento parametr. Pokud zadne menu nevidis, je problem se zavadecem… ale o tom zase priste. :slight_smile:

Dík.(citace) Melo by se ti zobrazit menu, v nem staci sipkou vybrat dany kernel a stisknout klavesu “e” jako edit, nasledne najet na radek zacinajici kernel a pripsat tam nakonec tento parametr

Udělal jsem vše dle tveho návodu. Bohužel nemohl jsem tam nic dopsat (vůbec to nešlo).

Nabotoval jsem LIVE CD otevřel jsem / boot / grub / grub.conf

kernel /vmlinuz-2.6.32-358.el6.i686 ro root=/dev/mapper/vg_lenovolinux-lv_root rd_NO_LUKS rd_LVM_LV=vg_lenovolinux/lv_root rd_LVM_LV=vg_lenovolinux/lv_swap rd_NO_MD

a zde jsem dopsal intel_idle.max_cstate=0 . RESET a OS Scientific 6 jede jako dráha.

covex : dík za radu a ochotu