Instalace na powerpc imac g5

Nemáte nekdo zkušenost s instalací Fedory na iMaca powerPC G5? Sice instalace proběhla, pouze v režimu LVM, ale neumělo to potom jakýsi firmware a hlavně to vytvořilo jiný oddíl bootstrap, když jsem to chěl nějak změnit, nešlo to a hroutilo se to během instalace. Debian mi funguje, ale zase nemá některé aplikace…

Podpora PowerPC neni nic moc. Kdysi jsem se snazil Fedoru nainstalovat taky na nejaky PowerPC MAC, a nedopadlo to dobre. Nejlepsi vysledky byly s Fedorou jejiz verze cca odpovidala i obdobi vyroby daneho Macu, ale stejne to bylo nepouzitelne. Takze pokud k tomu neni nejaky zavazny duvod, tak bych to pustil k vode, resp. jeste je alternativa Yellow Dog Linux, ktery se na PowerPC specializoval, ale prijde mi, ze to je taky nejake zanedbane.

Myslím, že PowerPC architektura už se vyvíjí jen pro serverové účely. Nejlepší je se zeptat přímo na IRC kanálu nebo mailing listu PowerPC skupiny: https://fedoraproject.org/wiki/Architectures/PowerPC

Yellow Dog Linux už se nevyvíjí nějaké 4 roky. Tehdejší verze by na tom fungovala asi nejlépe, ale zase to bude systém plný bezpečnostních děr a se starým softwarem.