Instalace na notebook

Zdravim všechny!
Již nějakou dobu uvažuji o instalaci Linuxu a rozhodl jsem se pro distribuci Fedora. Chtěl jsem pro jistotu zeptat na kompatibilitu Fedory a notebooku, na který bych chtěl linux nainstalovat:

Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205, Intel Core Duo 2050, 512 RAM, 60 GB, Intel Centrino Duo, …

Jdem mi zejména o procesor - na netu jsem se dočetl o jistých problémech…

Díky za jakoukoliv odpověď

No koukam ze v obchodech se tenhle notebook da sehnat s “predinstaovanym Linuxem” ale jak se ukazuje je to pekna ostuda protoze na tom neni Linux ale jen GRUB!

Nejjednodusejc jak zjistite kompatibilitu s Fedorou je ze si stahnete LiveCD a zkusite nastartovat. Bohuzel z LiveCD pro Fedora Core 6 nejde system nainstalovat, takze pokud vam to pujde, budete muset stahnout instalacni DVD.

Díky, na ten notebook s linuxem jsem koukal. Uvažuju, že počkám na Fedoru 7 - právě kvůli sjednocení live a instalačního DVD. Jinak bych měl ještě nějakou otázku:

Je při instalaci linuxu problém mít na tom samém disku tovární instalaci Windows - mám k ní je recovery disk…

Díky

Je a neni. Tovarni Windows jsou zvykle zabirat CELY disk. Tzn. pred instalaci Linuxu je potreba zmensit oddil disku vyhrazeny pro Windows a vytvorit volne (nealokovane) misto.