Instalace MySQL

Při pokusu o instalaci MySQL podle příručky jsem narazil na tento problém:
Po zadání příkazu v konzoli, kde jsem přihlášen jako root se mi objeví tato hláška -
mysqladmin -u root jitka45 new_db_user_password
mysqladmin: connect to server at ‘localhost’ failed
error: ‘Can’t connect to local MySQL server through socket ‘/var/lib/mysql/mysql.sock’ (2)’
Check that mysqld is running and that the socket: ‘/var/lib/mysql/mysql.sock’ exists!
Taky MySQL Administrátor se mi nepřidal do menu Aplikace
tam se mi objeví tohle:
yum -y install mysql-administrator
Loading “installonlyn” plugin
Existing lock /var/run/yum.pid: another copy is running. Aborting.

To tady ale pletete nekolik problemu dobromady. Co se tyce mysql je to pomerne casty problem, na ktery ale neznam odpoved, protoze sem ho nikdy nemel a reseni je ruznorode.

Problem s yumem je pravdepodobne v tom, ze mate povolene automaticke aktualizace a yum vam je prave stahuje. Mate to tam dokonce kupodivu napsane: another copy is running. Takze se jedna o docasny problem, a pokud vypnete automaticke aktualizace (viz nedavna diskuse) tak vam to pujde normalne. Pokud se vam nahodou stalo, ze na disku zustal soubor zamku /var/run/yum.pid ale zadny yum nebezi pak soubor muzete smazat. Zda yum bezi nebo ne zjistite prikazem


ps ax | grep yum

pred par dnami som instaloval na fc5
mysql a nemal som problem …

yum install mysql-server mysql-devel mysql
/etc/init.d/mysqld start

a prihlasil som sa tusim prikazom:
mysql -u root -p

default je user root bez hesla, co treba hned samozrejme zmenit.

Podařilo se mi vše nainstalovat ale při pokusu o start se mi vrátí tato hláška:

Inicializuji databázi MySQL: Neither host ‘cl086061161164.unet.cz’ nor ‘localhost’ could be looked up with
/usr/bin/resolveip
Please configure the ‘hostname’ command to return a correct hostname.
If you want to solve this at a later stage, restart this script with
the --force option

To cl108… je asi náyev počítače který se má yměnit na localhost ale nevím kde a jak, prosím poraďte.

Děkuji

PS. přihlášen jsem jako root.

Ne. cl086… je jmeno ktere vam prideluje vas provider k vasi IP adrese. Pokud se vam adresa casto meni (tedy nemate ji statickou) bude se menit i to jmeno a neni vhodne ho k cemukoli pouzivat.

V nastaveni site si ale v zalozce DNS muzete nastavit jmeno pocitace. Zkuste tam neco dat, zda to bude lepsi. Pokud ne, zkuste si precist man hosts, melo by vas to postrcit spravnym smerem.

Vše jsem přeinstaloval a při pokusu změnit heslo pro mysql se mi v konzoli vrátí tato hláška:
[root@cl086061161164 ~]# mysqladmin -u root password new_db_user_password
mysqladmin: connect to server at ‘localhost’ failed
error: ‘Can’t connect to local MySQL server through socket ‘/var/lib/mysql/mysql.sock’ (2)’
Check that mysqld is running and that the socket: ‘/var/lib/mysql/mysql.sock’ exists!

A MySQL daemon bběží?