Instalace MPlayeru

Zdravim, chci si nainstalovat mencoder, ktery je soucasti mplayeru. Kdyz jsem ale dal yum install mplayer, objevilo se jen hlaseni, ze zadny balicek mplayer neni k dispozici. Tak jsem dal yum search mplayer a na zaklade vystupu usoudil, ze spravna volba bude yum install gnome-mplayer. Jenze pri instalaci se mi pouze vypsala chybova hlaseni o problemech se zavislostmi - chybi balicky mplayer a mencoder. Tomu nerozumim, ony tyto balicky nejsou soucasti RPM Fusion? Je tedy nutne instalovat Mplayer pomoci stazeneho .rpm?

Pravdepodobne nemas spravne pridane repozitare. Postup je v prirucce.

Gnome-mplayer je pouze grafická nadstavba pro mplayer. U mplayeru mi yum info píše, že je z rpmfusion-free, stejně tak je ale z rpmfusion-free i gnome-mplayer, co ti vypíše příkaz

ls /etc/yum.repos.d/

Máš tam rpmfusion-free i rpmfusion-free-updates?

Ve vypisu ls /etc/yum.repos.d/ je rpmfusion-free i rpmfusion-free-updates. Ted jsem ale zjistil, ze v rpmfusion-free.repo jsem mel enabled=0. Vubec ale nevim, jak se to tam dostalo, protoze jsem to rozhodne nikdy nemenil a z rpmfusion-free instaloval nekolik baliku. A gnome-mplayer asi byl i v rpmfusion-free-updates. Nevim, kazdopadne problem vyresen zmenou na enabled=1. Diky za namet. :slight_smile: