instalace Firebird 2.5

Dobré ráno přátelé , měl bych na vás velkou prosbu . Můžete mi prosím někdo poradit s instalací Firebird 2.5. na Fedora server 27 .
Potřebuji to k projektu na diplomku . Moc děkuji .

Potřebuješ konkrétně 2.5? Protože Fedora má v repozitářích Firebird 3.0 a pak stačí jenom:

sudo dnf install firebird

Pokud potřebuješ konkrétně 2.5, tak RPM balíček najdeš tady:

Počítám, že by měl na Fedoře fungovat, ale ověřené to nemám.

Ahoj , děkuji za odpověď . Toto všechno jsem již zkoušel ale po instalaci mi ve složce firebirdu chybí některé soubory ( např. isql pro vytvoření DB ) . Takže se mi nepodařilo ani vytvořit DB. Připadne mi jako kdyby se nenainstaloval úplně . Je to zajímavé , u osttních DB jsem nikdy neměl problém .

Pak je ještě možnost najít si nějaký připravený image s Firebird 2.5 v Docker Hubu a rozjet si to v Dockeru.

Dobrý večer , při instalaci mi to hlásí toto . Už to vypadalo dobře ale zase zrada :)-D
Nemáte někdo nějaký nápad ? Děkuji.

[root@localhost Firebird-3.0.3.32900-0.amd64]# sudo ./install.sh

Firebird 3.0.3.32900-0.amd64 Installation

Press Enter to start installation or ^C to abort
Extracting install data
Updated /etc/services
Please enter new password for SYSDBA user: 12345678
/opt/firebird/bin/gsec: error while loading shared libraries: libtommath.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory

Fatal error running ‘systemctl --quiet start firebird-superserver.service’ - exiting
[root@localhost Firebird-3.0.3.32900-0.amd64]#

Chybí tomu balíček libtommath, kde ta knihovna je. Zkus jej nainstalovat. Otázka samozřejmě je, jestli bude kompatibilní s verzí Firebirdu, kterou instaluješ.