Instalace fedory v textovem rezimu

Ten nový instalator fedory mi nejak nesedl, zají mal by me způsob jak nainstalovat fedoru v textovém rezimu. Jsem zvyklý na parted nebo fdisk. Jen by mě zajímalo jestli jde instalace podobným způsobem jako archlinux. Tj:

  1. parted
  2. mkfs
  3. mount na /mnt
  4. pacstrap /mnt
    pak uz jen zavadec. Takhle nejak manuálně.

Manualne muzes udelat jakoukoli instalaci, otazka je jak moc manualne ji chces delat :).

Fedora instalator ma i textovou verzi:
http://forum.fedora.cz/read.php?3,23844,23848#msg-23848
http://docs.fedoraproject.org/en-US/Fedora/20/html/Installation_Guide/ch-guimode-x86.html#idm219166212128
ale opet si nejsem jist, ze te to uspokoji svou textovosti a moznostmi. Nicmene rekl bych, ze tam bude i druhy terminal, kde si muzes provadet dalsi nastaveni a treba rucni deleni disku (bez zaruky).
Fedora nema rozdeleni “minimal” install a pak zbytek, vse se instaluje najednou.

Takze mas jeste moznost pouzit kickstart - to je konfiguracni soubor, kterym nakonfigurujes celou instalaci a jen pustis.

Jeste jsem to pridal do prirucky:
http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:instalace&#textova_instalace

Abych se přiznal taky mi nějak nesedl rozdělovač instalátoru. Nebyl schopný v livecd F20 přetvořit druhý oddíl ze dvou pro instalaci Fedory. A padal jak hruška. Už jsem myslel, že to tam nedostanu.
Dokud jsem nepřemapoval druhý oddíl v aplikaci Disky. Pak už stačilo jen přeformátovat bez dělení v tom instalátoru, pak už to nespadlo. A to jsem předtím asi více než 5x rebootoval flešku na které bylo ISO se správným součtem.

minulý týden jsem instaloval f20 64bit z flashky (netinstall nakopírovane iso přes dd) včetně rozdělení disku (boot, zbytek lvm - root,home) a proběhlo to nad očekávání dobře bez zaseku.

LiveCD neni moc dobre na nejake “zakaznicke” instalace. Je to jiny zpusob instalace a ma nektere omezeni.