Instalace fedory 30

Dobrý den, potřeboval bych poradit s instalací Fedory 30. mám notebook Dell inspiron 5110, o instalaci jsem se pokoušel 2x. Prvně jsem stáhl ISO, přes program Rufus vytvořil boot. Jenže při instalaci mi to psalo System Halted a dál se nic nedělo. Podruhé jsem to zkoušel přes Fedora Media Writer, přes toto jsem si naklikal, že chci s prostředím (?) LXDE, live verzi, ale při načítání bootu z flashky se nic nedělo. Po restartu pc se objevila jen pomlčka - a dál nic. V obou případech jsem chtěl provést instalaci z flashdisku. Fedoru chci jen vyzkoušet a pak se rozhodnu, zda s ní nahradím Ubuntu a Win 10 …

Poradíte mi někdo prosím jak na to ? Předem děkuji.

P.S.: S linuxy nemám velké zkušenosti, jsem začátečník.

Takto z popisu těžko říct, kde může být chyba. Rozhodně bych nepoužíval neoficiální netestované nástroje jako Rufus. Fedora Media Writer by měl ale vytvářet validní instalační média.
Ještě může být nějaký problém v tom ISO LXDE Spinu. Asi bych zkusil Workstation, která je systematicky testovaná, LXDE má jenom komunitní podporu a zrovna tento spin asi moc aktivních členů mít nebude. Do Workstation lze LXDE vždy později doinstalovat.