Instalace fedora na netbook

Dobrý den,chci se zeptat jestli je zde návod na instalaci fedory do netbooku který nemá žádnou mechaniku třeba přímo z Operačního systému ,vůbec si stím nevím rady díky

Ahoj,
podľa toho čo píšeš to vyzerá tak, že máš netbook s windows a chceš tam nainštalovať fedoru. Priamo z operačného systému to asi nepôjde, ale zložité to nie je.
Jednou z možností je stiahnuť si liveusb-creator z https://fedorahosted.org/liveusb-creator/ a nainštalovať si pomocou neho inštalačku fedory na tvoj obľúbený usb kľúč. Ďalej už postupuješ ako s bežným CD/DVD a teda pri bootovaní zvolíš boot z USB.

Nejaké info o tom nájdeš aj na http://fedoraproject.org/wiki/How_to_create_and_use_Live_USB#From_a_Downloaded_Image

Děkuji moc za radu už to mám na flaschce ,jen se chci ještě zeptat kde stáhnout českouo verzi i s instalací objevuje se mi to v angličtině a nerad bych omylem naformátoval disk :slight_smile:

Nevím přesně ale snad je napřed nastavení jazyka a pak nastavení disku. Mně angličtina nevadí, nepamatuji si to.

Na LiveCD bohuzel cestina nebyva (rekneme si to uprimne, neni to zrovna svetovy jazyk a mista na CD neni moc). Po instalaci je cestinu mozne doinstalovat. Pokud potrebujes instalaci v cestine, budes muset pouzit DVD.

Vím, že to není zrovna vhodný příklad, ale tuším, že Ubuntu má možnost instalace přímo z Windows. No a až si to ošaháš, tak můžeš přejít na linux :slight_smile: http://dissociatedpress.net/2012/03/27/ubuntu-were-not-linux/

creep73 napsal(a):

Vím, že to není zrovna vhodný příklad, ale
tuším, že Ubuntu má možnost instalace přímo
z Windows. No a až si to ošaháš, tak můžeš
přejít na linux :slight_smile:
http://dissociatedpress.net/2012/03/27/ubuntu-were
-not-linux/

Ty seš teda kks, Dyť Ubuntu (stejně jako Kubuntu, Xubuntu, Mythbuntu, Edubuntu a Lubuntu :D) je jenom distribuce Linuxu, Fedora je taky Linux, něco jako windows 7 a Xp

Hele hysterko. Rozklikl sis ten odkaz ?

Zajímavé čtení v tom odkazu. :wink:

Čeština jde nastavit i na LiveCD. V System settings (ty najdete v nabídce po kliknutí na ‘Live System User’) zvolte ‘Region and Language’. V nastavení klikněte na ‘+’ vlevo dole a vyberte češtinu (czech). Poté se musíte odhlásit (log out) a znovu přihlásit. Poté by systém měl být (aspoň část) v češtině, minimálně instalátor v češtině bude.