instalace Fedora 18 KDE spin

Dobrý den,
chtěl jsem si nainstalovat novou Fedoru, ale nějak mě to zaskočilo. Mám nainstalovanou 17, ale v příručka mě odradila od upgradu. Stáhl jsem si tedy Fedoru 18 s KDE spinem. Nová Anaconda mi nenabídla volbu přeinstalovat starou na novou. Domovskou složku mám zvlášť. Jak to jednodušše nainstalovat na stávající disk?
Díky.

Já bych ten upgrade zkusil jako první. Pokud to bude bez problémů, máš po starostech. Pokud se to pokazí, tak skončíš jen tam, kde jsi: u předinstalace. Pokud máš oddělený /home, tak nemáš u upgrad co ztratit.

No, já bych se možná klonil spíš k zazálohování (koneckonců lidé se dělí na ty, co zálohují a ty, kteří budou zálohovat !) všeho důležitého a při případné čisté instalaci dát i formát oddílu /home. Není prý vyloučeno, že by se mohly třeba nějaké staré konfiguráky začít mrouskat s novými. Já to tak dělám a dobrý. Problémů a ladění mám i tak vždycky dost a netřeba si hypoteticky zadělávat na další :wink: Jako třeba teď, když už mám půl práce s instalací hotovo, tak bych rád vyměnil Gnome za KDE; někde jsem na to viděl fígl a už ho ne a ne najít

Držím palce

Na instalaci KDE ti stačí příkaz: yum groupinstall ‘KDE Plasma Workspaces’

Osobne to robievam tak, že ešte na starej inštalácii premenujem jestvujúceho používateľa v /home na old (/home/user -> /home/old). Potom nainštalujem nový systém s pôvodným menom používateľa (/home/user) a prekopírum údaje z pôvodného, teraz premenovaného /home/old. Nakoniec starý adresár vymažem.

Tak jsem to nakonec vyčistil celé, po vytvoření uživatele jsem nakopíroval obsah zpět. Jediný problém jsem měl v konfiguraci s KDE. Nějak si to netykalo, tak jsem to nastavil ručně.
Díky za tipy.

Väčšinou je to aj lepšie nastaviť nanovo, aj keď verzia KDE by mala byť v F17 aj v F18 rovnaká.