Instalace FC 7 na novém PC

Zdravím,
už jsem asi 10x nainstaloval FC 7 na můj PC a pokaždé instalaci a restartu se mi zastaví systém na GRUB> a tady nevím jak dál. Už jsme to tu jednou řešili, ale nějak se to nepodařilo.
Myslel jsem, že mám vadné DVD, ale potom jsem bez problémů nainstaloval FC na starší PC a běží v pohodě.
Mám vyhodit můj PC? /MSI 965P Pro, CPU P4 640 3,2GHz, 2x1GB Goodram, GF660GT, master disk na ATA Raid řadiči, jinou možnost nemám, protože jinak už jen SATA/. Nevíte někdo jak na to, případně zda jste se s tím potkali?
Dík Ládín

Přes tyhle věci je přeborník Covex (já sám jsem se s podobným problémem nikdy nesetkal). Snad se jen zeptám, jestli jste zkoušel nakouknout do kapitoly GRUB konkrétně pak na Reinstalace zavaděče GRUB.

Macky

Podle me je problem s tim raidem. Vy mate totiz urcite vytvoreny “HW” RAID - takovy raid od kazdeho vyrobce funguje nejak jinak a jsou s tim akorat problemy. Kdyz uz raid, je lepsi vytvorit ho softwarovy na urovni OS. Trochu mi ale neni jasne - pokud mate jeden disk, proc je na raid radici? V takovem pripade na nem nema smysl pouzivat raid.

Je to tahle deska? http://www.msi-czechrepublic.com/produkt_detail.php?kod=CAM6090
V tom pripade je tam JMicron JBM361 o kterem uz jsem slysel az neprijemne mockrat. Ale aspon bysme mohli hledat spravnym smerem.

PS: Za odbornika na raid bych se moc nepovazoval.:slight_smile:

jj, je to ona. Problém je v tom, že nemá jiný než raidový IDE. Jinam ATA disk nenapíchnu. Pak na začátku před tím GRUB> je hláška, která je i v normálním GRUBu po přepnutí do command line. Takže teoreticky něco ze zavaděče mám, ale vůbec nenajede do grafického prostředí a nereaguje na žádné příkazy ke spuštění…Slovy laika “a je to v pr…”

Prodám své staré dobré WD80GB a pořídím asi SATAII. Tam už by to asi mělo být v poho, ne?

Ten sata radic by uz mel byt normalni ICH8 - tedy ma tam byt 4 porty od ICH8 a jeden od Jmicron - tak ten bych nepouzival a na ICH8 bych se podival po netu. S tim raidem mi to ale porad neni jasny - koukal jsem do manualu k desce a je tam normalne mozny ten raid vypnout. Jediny by pak mohl byt problem ze disk je “rozraidovany” a kdyz vypnes raid tak uz z nej nepujde nabootovat. V nabidce JMicron popsane v tom manualu je ale i moznost Revert HDD to non-RAID coz bych rekl ze dela presne to ze to zrusi raid na tom disku. (A vsechna data s tim - to nechapu jaky je rozdil mezi Delete RAID a Revert to non-RAID ale vyrobce to asi vi… :slight_smile: )

Koupe noveho disku neni nic spatneho, min. na zalohovani. Takze delej jak myslis.

Mel jsem mzona stejny problem

Grub po defaulti instalaci nenabootoval a zahlasil nejaky error 15

vyresil sem to tak ze jsem system nainstaloval s jinym rozdelenim disku
-predevsim se nepouzival zadne LVM svazky, jenom ciste dva dodily swap a / pekne fyzicke, s LVM uz sem mel problemy vicekrat

Tak jsem si pořídil SATA disk a zase je malér. Při instalaci mi nemůže doběhnout zavádění zařízení, protože se sekne na ovladači ATP_piix a nejde dál. Nevíte čím to je? Jinde instalace projde normálně.

A na kterym radici mas ten disk pripojeny?

Je to na píchnutý na SATA 4, který je přes ICH8.

Nechapu proc do tehle desek cpou dva ruzny sata kontrolery. Evidentne jsou s tim akorat problemy:
http://www.fedoraforum.org/forum/showthread.php?t=156904

Nevim co si uz vsechno vyzkousel, ale ja bych jmicron vypnul uplne vsechno dal na ICH8 a ten nastavil do AHCI modu.

OK, vyzkouším a dát vědět, díky…

Zdravím, tak jsem se konečně dostal zase na tu instalaci. Nicméně úspěch jsem neslavil. Nikde v setupu nemá deska možnost vynutí JMICRON a nastavení AHCI modu.
Takže Fedora nepojede na mém PC:(

Koukal jsem do manualu k te desce o ktere jsme se bavili a tam to je. Takze bud to je jina deska, nebo spatne hledate. (Integrated Peripherals/On chip ata devices/IDE RAID control, Ctrl+J pri bootu nastaveni JMicronu)
Takze jaka deska to skutecne je?
http://global.msi.com.tw/index.php?func=searchresult&keywords=MS-7235

Tak jsem se nakonec rozhodl i pro novou desku a pořídil jsem od MSI s P35 chipsetem, má řadiče SATA na ICH9 a jeden tuším Marwel. Akorát nešly sloty pro DDR, tak čekám na reklamaci a pak dám vědět jak to pojede s FC7:)
Už jsem díky Fedoře překopal celou mašinu a to jsem ještě ani neviděl uvítací okno:)) Sem zvědav jak to skončí…Kam se poděl luxus instalace woken, i když mají nějaké ty mouchy…Ale vydržím až do konce a nebudu podléhat zbytečné panice:)

Tak to mate muj obdiv… ja sem teda kuli Fedore nastesti nikdy nic prekopavat nemusel, kupuju podle podpory v Linuxu a vestinou instaluju bez problemu, mnohdy este s vetsim luxusem.:slight_smile:

Abych se neflákal bez PC, tak jsem si vzal jeden starší a zkouším FD na něm. První instalace byla ok /akorát jsem musel překopat oddíly - takže znova celou instalaci/ a po druhé instalaci mi FC najede do příkazového řádku. Rád bych ty okna, nevíte jak na to? Můžu se přihlásit jako root. A ještě detail, v GRUBu mám Fedora + nějaké číslo, pak Fedora Basic a Other /=Windows. Proč dvě FC???
Díky

“Okna” spustíte pomocí příkazu startx (tedy za předpokladu, že máte nainstalováného správce oken). Příhlásite se jako standardní uživatel a po té zadáte výše zmíněný příkaz. Řádek Fedora + číslo v zavaděči značí verzi jádra. Jestli jste již systém aktualizoval přes Internet, je skoro jisté, že se zaktualizovalo také jádro. V systému jsou pak k dispozici vždy dvě poslední jádra - to aby v případě problému s novým mohl uživatel použít staré jádro. Co se položky “Fedora Basic” týče, nejsem si úplně jist, ale mám pocit, že se jedná o položku, která “vznikne” při minimalistické instalaci systému.

Macky

Fedora Basic je zrejme zakladni instalacni jadro, Fedora s cislem je novejsi jadro (cislo udava verzi). Nechapu proc po prvni instalaci by vam Fedora mela jit s GUI a pri druhe uz ne. Bez znalosti konfigurace pocitace (minimalne graficke karty), obsahu /etc/X11/xorg.conf resp. jeho Section “Device” a vystupu /var/log/Xorg.0.log toho moc vic nevymyslime. Prosim pokud se neco budete konfigurovat, zkopirujte sem jen relevantni casti.

Stává se vám někdy, že objevíte chybu mezi klávesnicí a židlí? Mě jo, při instalaci se zřejmě omylem nezvolil ve výběru balíčků x window, prostě nebylo to nainstalované:)
Zeptám se teď opačně, lze bootovat v textovém režimu, bez GUI, aniž bych zasahoval do konfigurace? Třeba jako ve woknech klávesou F8.