Instalace f7 na jiném počítači

Kamarád instaloval svýmu bráchovi Fedoru 7. Chtěl to dát na docela starou šunku Celeron 700MHz/192MB

Instalace po síti z lokálního mirroru mu selhala na nějakou vyjímku (anaconda). Já mu radil po netu, takže jsem na to přímo neviděl. Řekl jsem mu tedy ať to dá do svého stolního PC a nainstaluje to tam a pak ten disk přendá. To udělal, ale linux nenaběhl. Grub našel jádro, pak pokračoval dál, ale skončilo to hláškou:

Unable to access resume device (LABEL=SWAP-sda2)
mount: count not find filesystem ‘/dev/root’
setuproot: moving /dev failed: No such file or directory
setuproot: error mounting /proc: No such file or directory
setuproot: error mounting /sys: No such file or directory
switchroot: mount failed: No such file or directory
Kernel panic - not syncing: Attempted to kill init!

Překvapilo mě to, protože jsem tohle několikrát dělal (ovšem ne s F7). Vypadalo to, že jádro nedokáže najít disk, jako by na něj neměl ovladač. Vzpoměl jsem si, že v F7 je nové libata. Našel jsem akorát parametr combined_mode, ale to nepomohlo. Nakonec pomohlo nabootovat rescue režim a pomocí příkazu mkinitrd vygenerovat nový initrd:


mkinitrd /boot/initrd-pokus $(uname -r)

Napřed jsem to jen zkusil - čili jsem to nezapisoval do /etc/grub.conf, ale pro to jedno bootování jsem upravil initrd na ten nový initrd-pokus na příkazovém řádku grubu. A chodí to. Je to tím, že ty počítače měly rozdílný chipset (to velké PC je Sempron).

Ano, to bude bohuzel tim. Aby byl initrd co nejmensi, zabudovava se do nej v soucastnosti jen modul pro dany chipset. V diskusich o tomto problemu na to mnoho lidi upozornovalo. Vysledek je takovy jaky je - po prendani F7 jinam nemusi nastartovat. Drive se podpora pro vsechny IDE zakompilovavala primo do kernelu. Kazdopadne diky za pekny popis.

Aha. Také děkuji za popis! To je totiž přesně problém, na který jsem také několikrát narazil (http://forum.fedora.cz/read.php?1,7994).